Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı

Bebek battaniyesi olarak, yazlık bluz modelleri olarak, yelek modelleri olarak, örgü bardak altığı olarak kullanabileceğiniz dantel örneklerinden bir tarif hazırladık. Kırlent modellerinde de kullanabilirsiniz. Örgü bolero modellerinde, dantel masa örtüsü modellerinde ve aklımıza gelmeyen birçok örgü modellerinde kullanabiliriz. Birçok renk uygulaması ile çok güzel duruyor model. Modelin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Kolay 2 motif şeması. Şemadan takip ederek örebilirsiniz. Biraz tığ işi biliyorsanız motifi rahatlıkla örebilirsiniz. Bebek battaniyesi için 2 motifi aynı anda kullanarak örebilirsiniz. Masa örtüsü olarak da çok güzel duracak bir motif. Dantel yatak örtüsü modelleri olarak da örebilirsiniz. İnce dantel ipleri ile çok zarif duracaktır. El örgüsü bebek battaniye modelleri anlatımlı örneğin tarifine geçelim.

Dantel Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Renkli iplerle de klasik dantel rengi ile de çok güzel duran bir motif. Yatak örtüsü olarak, yazlık bebek battaniyesi olarak, masa örtüsü, vitrin takımı, sehpa örtüsü, bardak altığı gibi modellerde de kullanabileceğiniz bir motif.

El Örgüsü Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı 2

El Örgüsü Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı 1

Motiflerimizin şeması bu şekilde. Zincir, trabzan ve sık iğnelerden oluşan bir motif. Motiflerle 195 x 210 cm ölçülerinde bir yatak örtüsü örmek isterseniz 182 motif örmeniz gerekir ve ölçüler 13 x 14 motif düzeninde olmalıdır. Bu ölçüler kullanacağınız iplere göre değişiklik gösterecektir. Bunu dikkate alabilirsiniz.

Motifleri birbirine son turda aşağıdaki gibi ekliyoruz.

El Örgüsü Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı 4

Motif çok güzel ve sade. İki fark renk uygulaması ile görelim. Pembe motifin altında dantel ipi ile örülmüş şeklinin bir parçasını göreceksiniz. Zarif model el örgüsü bebek battaniye modelleri anlatımlı örneğin bitmiş halini inceleyelim.

El Örgüsü Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı

El Örgüsü Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı 3

Kaynak : https://www.freubelweb.nl/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler