Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Rubik Küp Battaniye Yapımı

Şiş örgü modellerinden harika bir bebek battaniyesi tarifi hazırladık. Artık ipleri değerlendirmek için harika bir proje. Rubik küp battaniye yapımı haraşo örgü modelleri ile örülmüş bir battaniye. Kırkyama örgü modellerinden de diyebiliriz. Baklava dilimi gibi örüyoruz. Battaniyeyi istediğiniz renk düzeni ile örebilirsiniz. Bebek örgü battaniye modelleri yapılışı pembe, krem, sarı, mavi tonları ile örülmüş. Ve çok güzel olmuş. Bebek battaniyesini istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. İdeal battaniye ölçüsü 90 x 90 ölçülerinde oluyor. Ama siz farklı ölçülerde de örebilirsiniz. Şiş örgü battaniye modelleri anlatımlı modeli şemalı olarak hazırladık. Şiş örgü biliyorsanız battaniyeyi örebilirsiniz. Motifleri ördükten sonra dikerek birleştirebilirsiniz. Hadi şiş örgü modelleri ile ördüğümüz rubik küp battaniye yapımına geçelim.

Rubik Küp Battaniyesi Nasıl Örülür?

Rubik küp battaniye yapımının güzel bir kenar oyası ile tamamlıyoruz. Arka kısmına isterseniz astar geçirebilirsiniz. Rubik küp battaniye yapımı için parça ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Yada her bir renkten 1 adet alıp renk renk örebilirsiniz. Ve kullanacağınız ipe göre şişlerinizi belirleyebilirsiniz. Rubik küp battaniye yapımı için aşağıdaki şemaları kullanacağız. Motifleri birbirine hangi renk düzeninde ekliyoruz ve motifi nasıl örüyoruz şemaya göz atabiliriz.

Rubik Küp Battaniye Yapımı 6

Orta kısımndan artırma yapıyoruz veya eksiltme yapıyoruz. motifleri ördükten sonra birbirine ekliyoruz. İlk motifi ördükten sonra isterseniz yan kısımlara geçmek için ilk motifin kenarından ilmek toplayarak örebilirsiniz. O zaman motifleri birbirine eklemek zorunda kalmazsınız. Sizlere nasıl kolay geliyorsa o şekilde devam edebilir rubik küp battaniye yapımını tamamlayabilirsiniz.

Rubik Küp Battaniye Yapımı

Rubik Küp Battaniye Yapımı 1

Rubik Küp Battaniye Yapımı 3

Rubik Küp Battaniye Yapımı 2

Rubik Küp Battaniye Yapımı 9

Rubik Küp Battaniye Yapımı 8

Rubik Küp Battaniye Yapımı 7

Rubik Küp Battaniye Yapımı 5

Rubik Küp Battaniye Yapımı 4

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/1982

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler