Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Örgü Battaniye Modelleri Yapılışı

Kare motifli bebek örgü battaniye modelleri yapılışı hazırladık. Farklı motif modelleri ile de birlikte kullanabileceğiniz güzel bir motif. Motifin yapılışı videolu olarak hazırlandı. Bebek battaniyesi ve kırlent modelleri olarak kullanabilirsiniz. Tığ ile ördüğümüz harika modellerden. Her renk ile çalışabilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde bu tığ işi battaniye modellerini örebilirsiniz. Güzel ve kolay bir battaniye. Örgüye yeni başlayanlar da rahat bir şekilde videodan takip ederek yapabilirler. Bebek battaniye örgü modelleri anlatımlı modelin ölçülerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. 4 yapraklı yonca motifi yapılışı da harika bir model. Bebek battaniyesi modellerinde kullanabilirsiniz. Şimdi bebek örgü battaniye modelleri yapılışının detaylarına geçelim.

Bebek Battaniyeleri Örgü

Çok güzel bir motif. Tek başına da farklı tığ işi motif örnekleri ile de kombinleyeceğiniz bir model. Model ile daha önce farklı örgülerde ördük. Bebek örgü battaniye modelleri yapılışı sihirli halka veya zincir çekip halka oluşturarak başlayabilirsiniz. Battaniyenin yapılışında 2 adet 2 cm çapında düğme kullanıyoruz. Modeldeki battaniyenin boyutları 114 x 150 cm ebatlarında. Sizlerde istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Kullanacağınız ipe göre ve tığa göre motiflerin boyutları değişecektir. Bunu dikkate alarak iplerinizi belirleyebilirsiniz.

Pamuklu ipler, yünlü ipler, akrilik ipler, söküntü ipler, evde kalan iplerle keyifle örebilirsiniz. Ve kullanacağınız iplere göre tığ seçebilirsiniz. Motifte tur sayısını istediğiniz gibi ayarlayarak boyutlarını ayarlayabilirsiniz. Şimdi bebek örgü battaniye modelleri yapılışı videosunu izleyelim.

Bebek Örgü Battaniye Modelleri Yapılışı

Şimdi battaniyenin son haline göz atacağız. Siyah, gri ve kremle örülmüş harika bir battaniye. Ve battaniyeyi bağlamak için güzel bir şerit örüyoruz. İşte battaniyenin son hali.

Bebek Örgü Battaniye Modelleri Yapılışı 1

Bebek Örgü Battaniye Modelleri Yapılışı 2

Bebek Örgü Battaniye Modelleri Yapılışı 3

Bebek Örgü Battaniye Modelleri Yapılışı 4

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/red-heart-buffalo-plaid-crochet-stadium-blanket/RHC0502-026786M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler