Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Battaniye Modeli

Şahane bir model daha hazırladık. Çok beğeneceksiniz. Ben mavi renklerle örülmüş örneği daha çok beğendim. Siz elinizde kalan ipleri değerlendirmek içinde örebilirsiniz. Pamuklu iplerle çok güzel duracak bir model. Bebek battaniyesi olarak örebilirsiniz. Örgü yatak örtüsü modelleri olarak da harika duracak bir örnek. Tarifini sizlere şemalı olarak hazırladık. Büyük motifli örgüleri, battaniyeleri seviyorsanız bu örneği kaçırmayın mutlaka deneyin derim. Renkli battaniye yapılışı da büyük motifli harika bir örnek. Ve Fridanın çiçekleri battaniye yapılışı büyük motifli süper bir örnek. Tığ işi ile ördüğümüz motifli battaniye örneklerinden örgü battaniye modelinin tarifine geçiyoruz. Sizde kız ve erkek bebekleriniz için, yatak örtüsü modelleri  için örebilirsiniz. Hep birlikte örgü battaniye modelinin şemalarını, yapılışını inceleyelim.

Motifli Örgü Battaniye

Çok güzel, şahane bir battaniyenin yapılışını hazırladık. Örgü battaniye modeli 3 farklı motifin birleşiminden oluşuyor. 1 büyük, 1 orta ve 1 küçük motiften. Motiflerin yerleşiminden, birleşiminden bahsedeceğiz. Ben mavi renkli olan modele bayıldım. Sizde sevdiğiniz renklerde örebilirsiniz. Hemen battaniyemizin motif şemalarına geçelim.

Battaniye Modelleri Örgü 2

İlk önce büyük motifimizin şemasını inceledik. Şimdi ortanca motife geçelim.

Örgü Battaniye Modeli 12

Ve sıra geldi küçük motife.

Örgü Battaniye Modeli 2

Motiflerin boyutları 25 cm, 20 cm ve 10 cmdir. Tabu bu ölçüler kullanacağınız iplerin kalınlık ve inceliğine göre değişecektir.

Örgü Battaniye Modeli 10

Ve battaniyemizin boyutları da aşağıdaki gibi.

Örgü Battaniye Modeli 4

Battaniyede ördüğümüz motifleri aşağıdaki düzene göre yerleştireceğiz.

Örgü Battaniye Modeli 7

Ve motifleri bu şekilde birleştireceğiz.

Örgü Battaniye Modeli 11

Motifleri ördük. Birleştirdik. Ve şimdi de nasıl göründüğüne bakalım. Aynı modelin 2 farklı renkle örülmüş örneğini göreceğiz. Beğendiğiniz renk uygulamasını, sevdiğiniz renklerle uygulamalar yapabilirsiniz.

Örgü Battaniye Modeli 6

Örgü Battaniye Modeli

Battaniye Modelleri Örgü 3

Örgü Battaniye Modeli 3

Örgü Battaniye Modeli 9

Örgü Battaniye Modeli 5

Örgü Battaniye Modeli 8

Örgü Battaniye Modeli 1

Battaniye Modelleri Örgü 1

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8484/zhifa

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler