Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Tığ İşi Örnekler

Sizlere tığ işi örgü modelleri resimli anlatımla çok güzel bir model hazırladık. Modelin şeması yazın içinde mevcut. Örerken aklınıza takılan bir yer olursa sorabilirsiniz. Birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Çocuk yelek örgü modellerinde, tığ işi bebek elbisesi örgü modelleri anlatımlı örneklerde, bayan örgü yelek modellerinde , bebek battaniyesi modellerinde kullanabilirsiniz. Kolay ve güzel bir model. Örgüye yeni başlayanlar da yapabilirler. Şema biraz karışık gelebilir ama tur olarak takip ettiğinizde zorlanmadan yapabilirsiniz. Modelin bol resimli ve şemalı olarak hazırladık. Örerken aklınıza takılan bir soru olursa sorabilirsiniz.

Tığ İşi Örnekleri Anlatımlı

Bu sene tüm eşyalarda, kıyafetlerde, örgü modellerinde mint yeşili ve pembe çok kullanıldı. Bu güzel modelde de aynı şekilde mint yeşili ve pembe kullanılmış. Ben çok beğendim. Sizler istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Yelek , battaniye , elbise olarak örebilirsiniz. Battaniye modellerinde çok güzel duracaktır mesela . Daha önce ördüğünüz modellerden evde kalan ipler varsa değerlendirebilirsiniz. Daha farklı battaniye modelleri arıyorsanız farklı motif birleştirmeli bebek battaniyesi yapılışı yapabilirsiniz. Çok şık incili güzel bir battaniye. İncili bebek battaniyesi yapımı da diyebiliriz. Çok güzel ve keyifle ördüğüm altıgen bebek battaniyesi modelini de yapabilirsiniz. Afrika menekşesi örgü modeli olarak da geçiyor ismi. Başak desenli bebek battaniyesi örülüşü de birçok örgü modelinde kullanılıyor. Çok şık örgü bluz modelleri, yelek modelleri yapabilirsiniz.

Şimdi yeni modelimizin şemasına geçelim. Ve şemada kullanılan sembollerin ne anlama geldiğine.

Kolay Tığ İşi Örnekler

Şemamız bu şekilde. Zinciri 7 ve katları + 2 zincir çekerek başlıyoruz. Şemada daireler zinciri, xlar sık iğneyi, uzun çizgiler ise trabzanı temsil ediyor. Şimdi yapılışı resimli olarak görelim.

Kolay Tığ İşi Örnekler 1

Kolay Tığ İşi Örnekler 2

Kolay Tığ İşi Örnekler 3

Kolay Tığ İşi Örnekler 4

Kolay Tığ İşi Örnekler 5

Kolay Tığ İşi Örnekler 6

Kolay Tığ İşi Örnekler 7

Kolay Tığ İşi Örnekler 8

Ve istediğiniz uzunluğa gelene katar tur tekrarı yaparak örüyoruz.

Kolay Tığ İşi Örnekler 9

Kolay Tığ İşi Örnekler 10

Kolay Tığ İşi Örnekler 11

Kolay Tığ İşi Örnekler 12

Kaynak : http://mypicot.com/1046.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler