Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli

Bu günlerde bebek battaniyesi örüyorum. Sipariş aldım özel olarak örmekteyim. Battaniyenin yapılışını paylaşmak istedim. Sizlerde bu örneği farklı renklerde örüp satabilirsiniz. Ben 90 X 90 boyutlarında örüyorum. Beyaz renkten 2 adet ip aldım. Renklilerden 1 er tane. Resimlerle yapılışını anlatmaya çalışacağım. Sayılar, tığ numarası ipin kalınlığına inceliğine göre değişebilir. Ben nakonun lüks minnoş kullandım. Tığım 2.5 mm.

Afrika Menekşesi Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

İlk önce 4 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Daha sonra 6 zincir çekiyoruz. Ve toplamda 6 adet yuva yapıp ipimizi sabitleyip farklı bir renge geçiyoruz.

Altigen bebek battaniyesi-1

Yuvanın bir tanesinden 3 zincirle başlıyoruz. Yanına bir tane trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip aynı yuvaya tekrar 2 trabzan yapıyoruz. Arada zincir çekmeden diğer yuvaya atlıyoruz. Aynı işlemi tekrarlıyoruz.

altigen bebek battaniyesi-2

İpimizi koparmadan aynı renkle devam ediyoruz. Trabzanların üzerine 4 sık iğne yapıyoruz. Yuvaya gelince önce sık iğne daha sonra 5 kez trabzan ve tekrar sık iğne yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işleme devam ediyoruz. İpimizi koparıp farklı bir renge geçiyoruz.

altigen bebek battaniyesi-3

Diğer rengimizle 1 tur sık iğne dolanıyoruz. Fakat 4lü trabzanların ortasına geldiğimizde sık iğnemizi alttan alıyoruz. İpimizi kopartıp beyaz ipe geçiyoruz.

altigen bebek battaniyesi-4

Bombeli kısmın 2. sırasından 5 zincirle başlıyoruz. Yanına ipimizi tığa 2kez dolayıp 4 trabzan yapıyoruz. Toplamda 5 tane olacak. 2 zincir çekip 1 sık iğne atlıyoruz ve aynı işlemi tekrarlıyoruz. Tepelerde 3 zincir aralarda 2 zincir çekiyoruz. Zincir sayılarımız sıkı ve gevşek örmenize göre değişebilir. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrarlıyoruz. Birleştirmeleri isterseniz etrafına sık iğne dolanıp iğne ile dikebilirsiniz. Yada karşılıklı getirip sık iğne ile birleştirebilirsiniz. Altıgen Motifli Bebek Battaniyemiz bitti. Kenar kısmını ben henüz battaniyem bitmediği için yapmadım. Siz istediğiniz, sevdiğiniz bir kenar örneğini uygulayabilirsiniz. Bu arada unutmadan söyleyeyim kenarda boş kalan kısımlara motifimizi 4 yapraklı olarak  örüyoruz. Şimdiden kolay gelsin.

altigen bebek battaniyesi-5

CAM00019

CAM00673

Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli 6

Ve battaniyem bitti. Çok güzel oldu.

Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli 5

Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli

Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli 4

Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli 2

Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli 1

Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli 3

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler