Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bitirme Nasıl Yapılır? Videolu

Örgüde kol kenarlarına, etek uçlarına uygulayabileceğiniz çok güzel bir bitirme şeklinden bahsedeceğiz. Yazın sıcaklarda pek örgü örülmüyor maalesef. Örülen örgülerde yavaştan ilerliyor. Yani bende öyle oluyor. Bir örgü puf modeli başladım hala bitiremedim.  :-) Elime alıp da hiç öremiyorum. Bitince nasıl olacağını da çok merak ediyorum.

Örgü modellerinize rahatlıkla bitme aşamasında uygulayacağınız güzel bir kenar modeli. Örgü kazak modellerinde, örgü hırka modellerinde yapabilirsiniz. Kol kenarı ve etek uçlarına çok yakışacaktır. Tabi örgü etek modelleri yapıyorsanız onlar içinde yapabilirsiniz. Üst kısma yapabilirsiniz. Hem daha şık duracaktır.

Şiş Örgü Kapatma Teknikleri Nasıl Yapılır?

Tam olarak bu kapatma şeklinin ismini bilmiyorum. Aranızda bilenler varsa bizimle paylaşabilirler. Piko şeklinde kesme , piko şeklinden bitirme olarak geçiyor. Ama emin olamadım. Yapılışı  çok kolay ama duruşu çok şık. Örgünüzü bitirdiniz ve artık kapatma istiyorsunuz. Başlangıç aşamasında da yapabilirsiniz. Başlıyoruz.

Örgünün tersinde iken tüm sıra boyunca 1 dola 2 ilmeği birlikte ters ör olarak tamamlıyorsunuz. Bu kadar. Daha sonra 2.5 – 3 cm olacak şekilde önden düz arkadan ters olarak örüyorsunuz. Bu işlemi de tamamlayıp bitiriyoruz.

Sonra az önce 2 ilmek birlikte ördüğümüz yerden katlayıp dikiyoruz. Videoda nasıl dikildiğini de ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.

Piko Şeklinde Kesme ( Bitirme ) Yapılışı Video

Benzer İçerikler
One thought on “Örgü Bitirme Nasıl Yapılır? Videolu”
  1. Janet kırdar dedi ki:

    Çok teşekkür ederim bir birinden güzel modelleri gönderdiğiniz için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler