Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş ile Basit Ajur Örgü Modeli Yapılışı

Örgü modellerinden yine çok güzel bir örneğin anlatımını hazırladık. Şiş ile basit ajur örgü modeli yapılışı. Bu modelle o kadar güzel örgü modelleri öreriz ki. Kazaklar, hırkalar, bebek örgüleri, yelekler, yazlık örgüler… Biraz hayal gücü yeterli olarak hangi modelde kullanacağımıza dair. İki şişle örgü modellerinde örnekli olarak çalıştığımız kolay örgü modelleriyle sizce neler örebiliriz. Mesela yazlık örgü modelleri, örgü kazak modelleri, örgü hırka modelleri, örgü çanta modelleri, etol şal modelleri, örgü çorap modelleri, bebek örgü modelleri ne güzel olur. Modeli şemalı ve videolu olarak hazırladık. Yine en güzel örgüler yabancı örgü modellerinden. Örnek gözünüzü korkutmasın, yabancı olması gözünüzü korkutmasın. Videodan takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. İki şişle delikli yeni örgü modelini örerken takıldığınız bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz. Şişle yapılan ajurlu örgü modeli yapılışı için iplerimizi hazırlayalım ve modeli örmeye başlayalım.

Şişle Kolay Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı

Kolay ajurlu örneklerle birçok modeli örebiliriz. Mesela file gibi durduğu için örgü pazar çantası örüp kullanabiliriz. İçine astar geçirebiliriz. Pamuklu iplerle yazlık örgülerde kullanabiliriz. Çok şık elbiseler örebiliriz. Model 3 ve katları +2 kenar ilmeği ile örülüyor. Ve 8 turun tekrarından oluşuyor. İlk olarak örneğimizin şemasına göz atalım.

Şiş ile Basit Ajur Örgü Modeli Yapılışı 3

İkinci olarak modelimizi tamamladığımızda nasıl göründüğüne göz atalım.

Şiş ile Basit Ajur Örgü Modeli Yapılışı

Şiş ile Basit Ajur Örgü Modeli Yapılışı 1

Şiş ile Basit Ajur Örgü Modeli Yapılışı 4

Şiş ile Basit Ajur Örgü Modeli Yapılışı 2

Son olarak şiş ile basit ajur örgü modeli yapılışını videodan izleyelim. Sonrasında dilediğimiz örgü modelinde kullanalım.

 

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/cozyhands/stilnyi-lakonichnyi-uzor-spicami–dyrochki-na-licevoi-gladi-62f3a49ce1cfee76d79ff4bf

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler