Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Eldiven Tığ İşi

Şiş örgü modelleriyle örülmüş meşhur bir zamanlara damgasını vuran bir eldivenin tarifi var şimdi. Şiş örgütığ işi örgüye çeviriyor ve güzel bir eldiven örüyoruz. Tığ ile çok güzel eldivenler ördük daha önce. Tabi şişle ördüğümüz eldivenlerimizde var. Biraz tığla ördüğümüz eldiven modellerine değinelim. Örgü eldiven yapılışı tek parmaklı örülen eldivenlerden. Kız erkek renk düzenlemesi yapılarak rahatlıkla örülebilir. Örgü eldiven yapımı anlatımlı model fıstıklarla yaptığımız parmaksız örgü eldiven modellerinden. Desenli eldivenlerde ördük. Örgü tilki parmaksız eldiven yapılışı çok beğeneceğiniz örneklerden. Hanım dilendi bey beğendi motifinden eldivenler ördük. Çok beğenildi. Sizde sevdiğiniz, beğendiğiniz motiflerden eldivenler örebiliriz. Örgü eldiven tığ işi anlatımına geçiyoruz. Hadi başlayalım.

Örgü Eldiven Yapılışı Anlatımlı

Aslında bu model ojinalinde şiş ile örülmüş. Aynı şemayı tığ ile uyarlayarak tığ işi olarak ördük. Örgü eldiven tığ işi modelde kullanacağımız şemayı yine isterseniz şiş ile örebilirsiniz. Tercih tamamen sizin. Videolu anlatımda tığ kullanarak örüyoruz. Yünlü ipler kullanabiliriz. Ellerimizi daha sıcak tutması için.

Eldiveni örmek için ilham aldığımız model Bernie Sanders. Çok konuşulmuştu.

 Örgü Eldiven Tığ İşi 5

Örgü Eldiven Tığ İşi 4

İşte ilham aldığımız görüntüler. Şimdi eldivenin şemalarına bakalım.

Örgü Eldiven Tığ İşi 2

Örgü Eldiven Tığ İşi 1

Evet şimdi tığla ördüğümüz eldivenin son haline bakalım.

Örgü Eldiven Tığ İşi 3

Örgü Eldiven Tığ İşi

Sıra geldi çok anlattığımız birçok renk düzeniyle öreceğimiz güzel bir eldiven. Örgü eldiven tığ işi bayanlar için erkekler için öreceğimiz desenlerden. İplik olarak % 50 yün % 50 akrilik bir iplik kullanılmış. Tığ olarak ise 5 mm tığ kullanılmış. Ara renklerden 20 – 40 gr civarında iplik kullanılmış. Ana renk için daha fazla kullanılmıştır.

Kaynak : http://www.ahuyamacrochet.com/2021/02/los-mitones-de-bernie-crochet.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler