Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Dantel Paspas Yapımı

Sırada tığ işi dantel paspas yapımı var. Çeyizlik örgü modellerinden. Çeyizlik dediysem illa çeyizlik olması gerekmiyor. Evlenmiş üzerinden birkaç yıl geçmiş olsa bile ev dekorasyonumuz için örebiliriz. Çok şık çok zarif çok şık duruyor. Örgü paspas modellerini ince pamuklu makrome ipleriyle de örebilirsiniz. Hemen videoyu izleyip örmeye başlamak isteyeceksiniz. Dantel paspas yapımı için pamuklu iplik kullanabilirsiniz. Kordon ipler kullanabiliriz. Sadece dikkat etmemiz gereken ipliklerimizin kalınlıkları, tığ ölçümüz değiştiğinde paspasımızın boyutlarının da değişeceği. Yuvarlak örgü paspas yapımı dilimlerden oluşan bir örnek. Dantel örgü paspas yapımı için renkli ipleri kullanmayı da deneyebilirsiniz. Eminim renkli iplerle de çok güzel duracaktır. Tığ işi dantel paspas yapımı için anlatıma geçelim. Bitirdiğimizde keyifle kullanmaya başlayalım.

Tığla Dantel Paspas Nasıl Örülür?

1,5 m çapında dantel paspas. 791 m uzunluğunda iplerden 2 adet kullanılmış. 3,5 mm tığla örülmüş paspası çok beğeneceksiniz. Dilerseniz paspasın orta kısmında bulunan başlangıcı tur sayılarını artırarak sadece orta kısımdan paspas yapabilirsiniz. Orta kısmı birkaç tur ördükten sonra kenardaki baklava dilimlerine geçiyoruz. Sonra yine yuvarlak olan kısma geçiyoruz. Su taşı örneğinden yuvarlak yuvarlak dilimler örüyoruz. Kenardaki kısımlar ortadaki motifle aynı.

Tığ İşi Dantel Paspas Yapımı 1

Tığ İşi Dantel Paspas Yapımı

Paspasın bitmiş hali yukarıdaki gibi olacak. Tığ işi dantel paspas yapımı muhteşem bir örnek. Çeyiz kıskandıracak modellerden. Hadi şimdi detaylı bir şekilde paspasın nasıl örüldüğünü izleyelim.

 

Kaynak : https://www.instagram.com/valtorrescroche/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler