Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Örgü Paspas Yapımı

Tığla örgülere devam ediyoruz. Sırada koton iplerle örülmüş ev dekorasyonumuzda kullanacağımız adım adım yapılışını videoda izleyeceğimiz örgü paspas modelleri tarifi var. Örgü banyo paspas modelleri olarak veya evimizin diğer köşelerinde ev dekorumuzun şıklığına şıklık katacak parça olarak öreceğiz. Dantel örgü paspas yapımı için ipler hazır olduktan sonra videoyu izlemek. Dantel paspas yapımı çeyiz hazırlığında olup kendine paspas örmek isteyenler için de ideal örneklerden. Çok zarif. Örgü paspas modeli yapımı için çok fazla çeşitte iplik var. Kullanacağımız iplerde ipin kalınlık ve inceliğine göre paspasın boyutları da değişecektir. Bu kural her zaman aklımızda olmalı. Tabi tığ ölçüleri, örgü şeklimiz de belirler. Örgü paspas modelleri ve yapılışlarında tığ veya şişle beğendiğiniz örnekleri kullanabilirsiniz. Makinede yıkandığında bozulmayacak ipleri seçtiğimizde çok uzun ömürlü olarak kullanabiliriz. Eğer hazırsak dantel örgü paspas yapımı için detaylara geçelim.

Dantel Paspas Nasıl Örülür?

Çok şık kalp kalp duran dilim dilim duran bir paspas modeli yapılışı hazırladık. Dantel örgü paspas yapımı için kalın iplikler kullanıyoruz. 6 mm tığla uyumlu ipler kullanabiliriz. Modeldeki paspasın boyutları 1.40 cm çapında. Yaklaşık 700 gram iplik kullanılmış. Ortasında çiçeğiyle çok beğeneceğiniz paspasın yapılışını birazdan izleyeceğiz.

Dantel Örgü Paspas Yapımı

Paspası kalp kalp badem motifleriyle tamamlıyoruz. Son turda birbirine ekliyoruz tüm motifleri. İlk işimiz bu oluyor. İkinci olaraksa motifleri eklediğimizde ortada oluşan boşluğu doldurmak. Bu kısma beğendiğiniz örgü çiçek modellerinden eklemeler yapabilirsiniz. Kat kat yapraklarıyla katlı gül, kat yapraklı çiçek de çok yakışacaktır. Gelelim şimdi videomuzu izlemeye. Böylece modeli öğrenebiliriz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler