Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışları

Örgü paspas modelleri ve yapılışlarından farkla birçok örneğimiz olmuştu. Bugün çamaşır ipi ile kalın iplerle örgü paspas modelleri öreceğiz. Penye ip paspas modellerinde birçok tarif paylaştık. Çeşitli ipler kullandık. Penye ipler, kordon ipler, makrome ipleri, koton ipler gibi. Bugünde çamaşır ipi ile paspas örüyoruz. Yapılışı oldukça kolay. Sık iğne, tekli trabzan ve trabzanla yapılıyor. Paspasın boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayarak örebilirsiniz. Banyo paspası modelleri olarak, mutfakta, balkonlarda, yatak odalarında kullanabilirsiniz. Örgü halı modelleri ve yapılışını birçok yerde kullanabilirsiniz. Anlatımı olan birçok örneğimiz var. Birazdan paylaşacağımız modeli veya diğerlerini severek örebilirsiniz. Tığ işi paspas modelleri yapılışı için hazırlayın çamaşır iplerini örmeye başlıyoruz.

Tığ İşi Paspas Modelleri Yapılışı

Kolay ve şık bir model hazırladık. Yapılışı videolu örgü paspas modelleri ve yapılışları örneği. Örneği farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Örneklerini daha önce paylaşmıştık. Mesela hırka modellerinde, yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Çamaşır ipi, kordon ip, kalın ip kullanıyoruz.

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışları 2

İpimiz kalın olduğu için kalın tığlar kullanıyoruz. 10 – 12 – 15 mm tığlar kullanabilirsiniz. İpinizin kalınlığına göre tığlarınızı belirleyebilirsiniz. Paspasımızı yapmaya zincir çekerek başlıyoruz.

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışları

Zincir çektik ve üzerine model kurarak örmeye başlıyoruz. Aynı yere sık iğne, trabzan ile modeli örüyoruz. Kare, dikdörtgen, uzun modellerde örebilirsiniz paspası.

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışları 1

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışları 3

Aynı yere sık iğne ve trabzanlar yapıyoruz. Bir sonraki ilmeğe yine sık iğne ile batıyoruz. Model tamamlanıyor.

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışları 7

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışları 4

Örgü Paspas Modelleri ve Yapılışları 6

Paspas çok güzel oldu. Şimdi nasıl yapıldığını videodan izleyelim.

Kaynak : https://www.mamainastitch.com/how-to-crochet-a-bath-rug-with-rope/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler