Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Gökkuşağı Paspas Yapımı

Çocuklarınızın odasında veya diğer odalarınızda kullanacağınız çok şık bir paspas yapımından bahsedeceğiz . Modelin hem şemasını hemde videosunu sizlerle yapılışını paylaşacağız. Artık yünlerden neler yapılır diyorsanız. Çok şık örgü paspas modelleri yapılır diyoruz. Anlatımı bizden, modeli örüp dilediğiniz yerde kullanmak sizden. Bu şık modeli daha önce ördüğünüz projelerinizden kalan penye ipleriniz, ribbon ipleriniz varsa onlarla da örebilirsiniz. Penye ip örgü modelleri ile de çok şık olacaktır. Penye ipten halı yapımı , penye ipten paspas modelleri anlatımlarımız çok oldu. İplerini hazırladığım ama bir türlü öremediğim penye ip yıldız paspas yapılışını bir gün öreceğim. Şimdi gökkuşağı renklerinde evinize renk katacak şahane paspas modelinin yapılışına geçelim.

Örgü Gökkuşağı Paspas Nasıl Yapılır?

Çok güzel bir model. Evinizde istediğiniz alanlarda kullanabilirsiniz. Sizlere birkaç örnek de fotoğraflarla göstereceğiz. Yapılışı kolay bir model. Daha önce bu tarz örgü modelleri örmüş olabilirsiniz. Gökkuşağı renklerinde hazırlandı ama siz farklı renklerde de örebilirsiniz. Önce sizlere modelin şemasını vermek istiyorum.

Örgü Gökkuşağı Paspas Yapımı 2

Şemada yarım daire olarak başlıyoruz ve dairemizi artırmalar yaparak büyütüyoruz. İstediğiniz turda renk değişikliği yapabilirsiniz. Şemada ilk 8 tur altta kalan diğer turlar ise 9. turdan itibaren üstte verilmiştik. Sihirli halka yaparak başlıyoruz. 3 zincir ile başlayıp yanına 5 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip dönüyor her ilmeği 2 kez batıyoruz.  Ve kalan kısımları şemadaki gibi örmeye devam ediyoruz.

Paspası kullanım alanlarına dair birkaç fotoğraf görelim.

Örgü Gökkuşağı Paspas Yapımı 4

Örgü Gökkuşağı Paspas Yapımı 3

Örgü Gökkuşağı Paspas Yapımı 1

Örgü Gökkuşağı Paspas Yapımı

Şimdi yapılışını videolu olarak görelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler