Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Dikdörtgen Kilim

Penye ip paspas modellerinden harika bir örnek daha. Penye ip sepet modellerinden, çantalardan, örgü puf modellerinden kalan iplerimiz varsa penye ipten dikdörtgen kilim yapımı artan ipleri değerlendirebileceğimiz bir model. Tığ işi örgü modellerinden örgü paspas örnekleri çok güzel ve örmesi kolay bir model. Böyle bir paspası örmek için zincir çekmeyi, trabzan yapmayı ve sık iğne yapmayı biliyorsanız rahatlıkla örebilirsiniz. Penye ipten paspas için sevdiğiniz renkleri kullanabilir ve istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Mutfakta, banyoda, koridorda ve evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Penye iple paspas modellerine benzer bir örneğimiz daha var. Çizgili örgü halı yapılışı. Çok az bir farkla paspasların görüntüsünü değiştirebilirsiniz. Araya ekleyeceğiniz bir örnek tüm modeli değiştirebilir. Hazırsanız yeni modelin yapılışına geçelim.

Evde Kilim Yapımı

İstediğimiz renklerde penye iplere ihtiyacımız olacak. Ve 10 – 12 mm kalınlığında tığa. Penye iplerin kalınlıkları farklı olabiliyor. Tığ ölçülerinizi buna göre belirleyebilirsiniz. Modeldeki paspasa 30 zincir ile başlanmış. Siz kullanmak istediğiniz alanlara göre zincir sayınızı belirleyebilirsiniz. 9 mm tığ kullanılmış. Şimdi şemamızı görelim.

Penye İpten Dikdörtgen Kilim

Şemada x ler sık iğne, 0 ler zincir, uzun çizgiler ise trabzan. Penye ipten dikdörtgen kilim için kenar oyasını farklı modellerde yapabilirsiniz. Zincirimizi çektikten sonra şemadaki gibi 2 zincir 1 sık iğne olarak turu tamamlıyoruz. Daha sonraki turda zincirlerin üzerine 3 trabzan yapıyoruz. Ve çok güzel rengarenk bir paspas örüyoruz.

Penye İpten Dikdörtgen Kilim 2

Penye İpten Dikdörtgen Kilim 3

Penye İpten Dikdörtgen Kilim 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/03/tapete-barras-coloridas-em-trapilho.html?m=1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler