Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çizgili Örgü Halı Yapılışı

Kare, dikdörtgen olarak örebilirsiniz. Çizgili örgü halı yapılışıartık ipleri değerlendirmek için örebilirsiniz. Kolay ve şık bir model. Ev dekorasyonunda istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Trabzanlarla yapılmış bir örnek. Penye ip paspas modellerini son zamanlarda çok kullanır olduk. Mutfak, banyo, hobi odaları, çocuk odaları gibi birçok yerde, dekorasyonumuzda kullanıyoruz. Çocuk odası dekorasyonunda çiçekli paspaslar, penye ipten ayıcık paspas yapılışı çok kullanılıyor. Kordon ipler, pamuklu makrome ipleri de paspas modellerinde çok kullanılıyor. Kordon ipten paspas yapımı tığ işi modelleri, şiş örgü modellerini kullanabilirsiniz. Düz örgüden çok şık paspaslar örebilirsiniz. Çapraz hasır örgü ile şahane paspaslar örebilirsiniz. Birazdan tığ ile yapılmış bir modeli örnek olarak kullanacağız. İp olarak penye ip kullandık. Koton, makrome, hasır gibi ipleri de kullanarak örebilirsiniz.

Örgü Paspas Yapımı Örnekleri

Çizgili örgü halı yapılışı şema ile anlatımını paylaştığımız çok hoş bir model. Kalan ipleri değerlendirmek içinde iyi bir proje. Hanım dilendi bey beğendi örneğinde kullandığımız gibi trabzanlarla yapıyoruz. Örgü paspas modelleri ve yapılışları için birazdan paylaşacağımız şemayı kullanabilirsiniz. Kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlarda kolayca örebilirler. İstediğiniz renklerle örebileceğiniz çok  şık bir model.

Çizgili Örgü Halı Yapılışı 14

Modelimizin şeması yukarıdaki gibidir. Daireler zincir, uzun çizgiler trabzan. + lar sık iğne. Uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Çok güzel değil mi. Ben çok beğendim. Sizde önerilerinizi, beğenilerinizi, sorularınızı yorum bırakarak bize iletebilirsiniz.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/ami-cotton-striped-rug

http://szkrisztadesign.blogspot.com/2017/07/szinre-szint-es-igy-tovabb.html

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Çizgili Örgü Halı Yapılışı”
 1. canan dedi ki:

  bunun vıdeosu varmı acaba yaa yada bu orgu modelının adı ne semayla pek anlıyamadımda ben

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Canan Hanım. Maalesef videosu yok. Yapılışı oldukça kolay. Şema yazının içinde mevcut. Halı için istediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlıyorsunuz. Daha sonra aralarda 2 zincir bırakarak 3. zincire aynı yere 3 trabzan yapıyorsunuz. Sonraki turlarda hep aynı şekilde örülüyor. 3 trabzan yapıyoruz. Bu üç trabzanlar birbiri arasına geliyor.

 2. Nilay dedi ki:

  Klasik su taşı örneğini?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler