Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Artık İplerden Paspas Modelleri

Artık iplerden paspas modelleri hazırladık. Canan Hanım kendi evi için ördüğü paspas modellerinin yapılışını bizlerle paylaştı. Sizde artan iplerden neler yapılabilir diye düşüyorsanız örgü paspas modellerinde kullanabilirsiniz. Kalan iplerinizle çiçek motifli paspas yapımı paylaşmıştık. Renk renk çiçekli bir paspas örebilirsiniz. Penye iple paspas modeli paylaşmıştık. Biraz daha kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Köşeden köşeye penye paspas yapımı da çok güzel bir model. Örgülerinizde kullanabilirsiniz. Tığ işi ile şiş ile örülmüş daha çok modelimiz var. Şimdi artık iplerden paspas modellerine geçelim.

Tığ İşi Paspas Modelleri Anlatımlı

Sizlere evde fazla iplerinizden rengarenk yapabileceğiniz örgü halı veya bebek battaniyesi modelleri örebileceğiniz bir model hazırladık.

Artık iplerden paspas modellerinin şimdi Canan Hanımın anlatımı ile paylaşalım. İlk başka nasıl bir sekil veya model vereceğinize siz karar verin ben bu şekilde yaptım siz üçgen veya karede yapabilirsiniz. Ben yumuşak çorap yünü kullandım sizler farklı ipler de tercih edebilirsiniz.
Yapılışı;
10 adet zincir çekip birleştiriyoruz, sonra 4 veya 5 zincir çekip trabzan yapıyoruz 2 li trabzan , sonra aralarda bir tane zincirle 12 göz oluşturuyoruz.
2. Sıraca oluşturduğunuz 12 gözün içine 2 tane ikili trabzan yapıyoruz yani trabzanlarımız 24 adet oluyor .
3. Sırada aynı işlemi aralarda 2 li trabzan yaparak 3 tane çubuk yapıyoruz.
4. Sırada yaptığımız aralarda ki boşluklarda 2li trabzan 2 zincir tekrar aynı göze batırıp 2li trabzan ikili zincir çekip diğer göze geçiyoruz.
5 . Sıra tekrar 2 li trabzan
6. Sırada 3 li trabzan
7 ve 8 . Sıra tekrar ikili trabzan aralarda iki zincir devam ediyoruz.
Birleştirmede altıgen şeklini veriyoruz .
8 sırada yaptığınız tranzanlar 56 tane olacak 56 /8 6 köse yapar. Köşeleri yaparken aynı göze ikişerli ikili trabzan yapmayı unutmayalım.

Artık İplerden Paspas Modelleri 3

Artık İplerden Paspas Modelleri 1

Artık İplerden Paspas Modelleri 2

Artık İplerden Paspas Modelleri 4

Artık İplerden Paspas Modelleri 5

Artık İplerden Paspas Modelleri 6

Artık İplerden Paspas Modelleri

Kaynak : https://www.facebook.com/ozlenen.yanlizlik

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler