Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Halı Yapımı

El örgüsü halı yapımı ve sepet yapımı ile devam ediyoruz. Penye ip kullandık ama isterseniz farklı iplerle de örebilirsiniz. Her gün yepyeni ip modelleri çıkıyor. Simli ipler, makrome ipleri, kordon ipler, pamuklu kordon ipler, çiçekli , desenli penye ipler gibi. Sizde bu ipler arasından beğendiklerinizle istediğiniz modelde penye ip paspas modelleri, penye ip sepet modelleri örebilirsiniz. Yepyeni paspas anlatımlarını, sepet anlatımlarını bizi takip ederek ulaşabilirsiniz. Sonsuzluk modeli paspas yapımı, çiçekli paspaslar, yıldız paspaslar gibi birçok modele anlatımlı olarak bizden ulaşabilirsiniz. Başka adrese gerek yok. Mimuu.com yeter.

Örgü Halı Nasıl Yapılır?

El örgüsü halı yapımında kullandığımız modeli daha önce farklı modellerde görmüş olabilirsiniz. Çanta modellerinde, şal , yelek , kazak gibi modellerde bu örneği çok kullanıyoruz. Mesela bu örnekle geçtiğimiz sene çok fazla kağıt ipten çanta modelleri örüldü. Bir akım var herkes o akımda aynı modellerden mutlaka örüyor. Yeni moda örgülerin anlatımlı tariflerine buradan bir tıkla ulaşabilirsiniz. Önce modelin sizlere şemasını vermek istiyorum. Önce paspas şeması, ardından sepet şemasını bulabilirsiniz.

El Örgüsü Halı Yapımı 2

El Örgüsü Halı Yapımı 3

Paspasın boyutlarını, sepetin yüksekliğini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modelde olduğu gibi desenli penye iplerle de örebilir veya düz renk penye iplerle de örebilirsiniz. Bu örnek birçok modele yakışıyor. Şema ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

El Örgüsü Halı Yapımı 4

El Örgüsü Halı Yapımı 5

El Örgüsü Halı Yapımı 6

El Örgüsü Halı Yapımı 7

El Örgüsü Halı Yapımı 1

El Örgüsü Halı Yapımı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2013/07/tapete-e-cestinho-de-leques.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler