Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kelebek Örgü Paspas Yapılışı

Çocuk odası dekorasyonu için örgü paspas modellerinden güzel bir tarif hazırladık. Şemalı anlatımla hazırladığımız paspas modelinde eğer takıldığınız bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Kelebek örgü paspas yapılışı kız çocuklarının odalarına çok yakışacak. Kelebek gibi narin kızlarımızın odalarına kelebek paspas modelleri öreceğiz. Dilerseniz örgü banyo paspas modeli olarak da kullanabilirsiniz. Erkek çocuklarının odalarına ise futbol topu şeklinde, basketbol topu şeklinde paspaslar örebilirsiniz. Güzel bir tarife basketbol topu şeklinde paspas açıklamasından ulaşabilirsiniz. Çocuk odası dekorasyonunda en çok kullanılan tığ işi paspaslardan biride ayıcık paspas. Tarifine ise penye ipten ayıcık paspas yapılışından ulaşabilirsiniz. Tığ işi örgü paspas modellerinde kelebek paspas için dilediğimiz renk düzenini kullanabiliriz. Doğadan ilham alarak renk seçimlerine karar verebiliriz.

Kelebek Paspas Nasıl Örülür?

Şemalı anlatımla şahane bir paspas tarifi hazırladık. Kelebek örgü paspas yapılışı. Penye iplerle, koton iplerle, makrome ipleriyle örebiliriz. Tığ ölçülerimizi seçtiğimiz iplere göre ayarlayabiliriz. İplerin kalınlıkları, tığların ölçüleri değişince paspasın boyutları da değişecektir. Çocuk odalarında çok şık duracak. Hatta bu modelde evde olan ipleri de kullanabiliriz.

Kelebek Örgü Paspas Yapılışı

Kelebeğimizin şeması yukarıdaki gibi. Daireler aynı şemadan oluşuyor. Sadece boyutları farklı. Orta kısım 68 zincir ve trabzanlardan oluşuyor. Kelebek örgü paspas yapılışı için şemamızı inceledik. Son olarak bittiğinde nasıl duruyor hemen görelim.

Kelebek Örgü Paspas Yapılışı 2

Kelebek Örgü Paspas Yapılışı 1

Kaynak : http://euroroma.com.br/blog/tapete-de-croche-borboleta/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler