Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Ayıcık Paspas Yapılışı

Orjinal tarif burada. Evet şemalı sosyal medya üzerinde sıkça gördüğünüz penye ipten ayıcık paspas yapılışını anlatıyoruz bugün. Çok şık bir örgü dekorasyon ürünü. Çocuklarınızın odasında kullanabilirsiniz. Veya evinizin diğer köşesinde. Penye ipleri hazır olarak alabilirsiniz. Veya eski tişörtlerden penye ip yapabilirsiniz. Penye iplerle birçok örgü örebilirsiniz. Sepetler, puflar, salıncaklar, çeşit çeşit paspaslar örebilirsiniz. Çocuklarınızın odası için penye ipten basketbol topu şeklinde paspas açıklaması hazırlamıştık. O modeli de tercih edebilirsiniz. Ama son zamanların modası olan penye ipten ayıcık paspas yapılışını da denemelisiniz. Satış içinde çok güzel bir fikir. Kordon örgü modelinden de paspaslar yapabilirsiniz. Kordon örgü modelinden neler yapılır daha önce paylaşmıştık. Daha çok açıklamalı penye ip örgü modelleri için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

Penye İpten Ayıcık Paspas Nasıl Yapılır?

Orjinal tarifi burada. Bu modeli birçok kez görmüş olabilirsiniz ama ayrıntılı bir şekilde yapılışını bulamamışsınızdır. Tabi yine her zaman olduğu gibi yapılışı ilk defa bizde ayrıntılı bir şekilde bulacaksınız. Paspasta bulunan kirpikleri örgü ile de yapabilirsiniz tıpkı örnekte olduğu gibi keçe ile de. Şimdi penye ipten ayıcık paspas yapılışının şemasını vererek anlatıma başlayalım.

Penye İpten Ayıcık Paspas Yapılışı 4

Penye iplerle ve 10 – 12 mm tığlarla örebilirsiniz. Uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Daireler zinciri, artılar ise sık iğneyi temsil ediyor. Kulak aşağıdaki gibi görünecektir.

Penye İpten Ayıcık Paspas Yapılışı 2

Penye İpten Ayıcık Paspas Yapılışı 1

Parçaları üzerine dikerek birleştiriyoruz. Ve ortaya çıkan sonuç.

Penye İpten Ayıcık Paspas Yapılışı 5

Penye İpten Ayıcık Paspas Yapılışı 3

Penye İpten Ayıcık Paspas Yapılışı

Kaynak : http://susimiu.es/patron-alfombra-de-trapillo-modelo-teo-cabeza-de-oso/

Benzer İçerikler
6 thoughts on “Penye İpten Ayıcık Paspas Yapılışı”
 1. özge dedi ki:

  Kaç bobin ip kullanılıyor peki

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Özge Hanım. Penye iplerde ölçü değişiyor. Kullanacağınız 1 adet ipin gr olarak miktarına bağlı.

 2. Ceren dedi ki:

  Bu paspasın kirpiğinin şeması var mı acaba yardım etseniz kirpik nasıl yapılıyor?

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Ceren Hanım. Maalesef kirpiğin şeması yok. Keçeden keserek yapanlar da var. Kirpik uzunluğu olacak şekilde zincir örüp üzerine birkaç sıra sık iğne gittikten sonra üçgen dilimler halinde sık iğneler örebilirsiniz.

 3. Nisanur dedi ki:

  Mrb melek hanim 500 gr lik ipten kac tane gider

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Nisanur Hanım. 4 tane gerekli. İplerin gramajı farklı olduğu için net sayı vermek biraz zor oluyor. Eğer sonrasında değiştirme imkanınız varsa yada artarsa başka bir şey örerim diye düşünürseniz 1 tane fazladan almak daha doğru olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler