Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hasır İpten Paspas Yapımı

Hasır ipten paspas yapımı var sırada. Yarım paspas modeli evinizin her köşesinde kullanacağınız türden. Örgü paspas modellerinde hasır ipler, makrome ipleri, penye ipler gibi çeşitli ipleri kullanabilirsiniz. Örgü paspas modelleri ve yapılışlarında kullanacağınız harika ipler var. Yarım paspas olarak ördüğümü birkaç modelimizden bahsedelim. Mesela penye iplerle örülmüş örneğimiz var. Penye ip örgü sepet ve örgü paspas yapımı ikili bir takımdan oluşuyor. Paspas ve sepetten. Paspas yine yarım daire. Örgü paspas tığla örülen renkli iplerle örülmüş penye ipli bir paspas. Yine aynı örnekleri hasır iplerle örebilirsiniz. Penye ipe göre biraz ince düşeceği için 2 -3 kat yaparak kullanabilirsiniz. Paspası tam olarak da örebilirsiniz. Aynı yerden örmeye devam ederek 6 dilim daha yaparak toplamda 12 dilimle tam paspas örebilirsiniz. Yuvarlak örgü paspas modelleri olarak da çok güzel durur. Banyo paspas modelleri, mutfakta kullanacağınız paspas modelleri olarak örebilirsiniz.

Hasır İpten Paspas Nasıl Yapılır?

Tığ işi paspas modellerinden hasır iple yapılmış bir model hazırladık. Trabzanlarla dilim dilim yapılan sonra kenar oyası modelleriyle tamamlanan çok hoş bir örnek. Hasır ipin parlak olmasını istiyorsanız tıpkı modelde olduğu gibi hasır ipin yanına birde simli iplerden karıştırabilirsiniz. Penye iplerin, makrome iplerin veya koton gibi diğer iplerinizi de birkaç rengi karıştırarak örebilirsiniz. Hasır ipin yanına gold simli iplik çok yakışmış.

Hasır İpten Paspas Yapımı

Paspas bittiğinde yukarıdaki gibi duruyor. Şimdi hasır ipten paspas yapımının anlatımını izleyelim. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

 

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler