Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp Örgü Sepet ve Örgü Paspas Yapımı

Penye ipten 2 modelin yapılışı birden. Hem örgü sepet modelleri hem de örgü paspas modelleri örüyoruz. Penye ip örgü sepet ve örgü paspas yapımını şemalı olarak hazırladık. Severek öreceğiniz modellerden olacak. Banyo dekorasyonunuzda takım olarak kullanabilirsiniz. Örgü sepeti havluluk, makyaj sepeti olarak, paspası ise banyo paspası olarak örebilirsiniz. Paspas yarım daire modelinde. Siz isterseniz tam daire olarak kullanabilirsiniz. Yarım daire olarak örüldüğünde kapı önlerinde de kullanabilirsiniz. Şahane olacaktır. Penye ip paspas modelleri, penye ip sepet modelleri çok ördük. Takım olarak ördüğümüz, ayrı olarak ördüğümüz örgülerimiz var. Örgü modellerinin hepsinin yapılışına mimuu.comdan ulaşabilirsiniz. Penye iple ördüğümüz, desenli penye ipi kullandığımız, mavi tonlarında, kolay örgü paspas ve kolay örgü sepet yapımına geçelim.

Penye İple Örgü Paspas ve Örgü Sepet Nasıl Örülür?

Şemalı anlatımlarla sizlere 2 güzel modelin yapılışını hazırladık. Desenli penye ip kullanabilirsiniz. Aralarda desenli ip ve mavi tonlarında düz penye ip seçilmiş. İpinizin kalınlığına göre 10 – 12 mm tığlar seçebilirsiniz. Elinizin sıkılık ve gevşekliğinize göre de tığları ayarlayabilirsiniz. Şimdi önce paspasımızla başlayalım. Hemen gelsin şema.

Penye İp Örgü Sepet ve Örgü Paspas Yapımı 1

Paspasa sihirli halka ile başlıyoruz. İçine 10 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip dönüyoruz ve son trabzana kadar tüm ilmeklere aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Son trabzanın üzerine 1 trabzan yapıyoruz. 3. turda yine 3 zincir çekip dönüyoruz. 2 kez 1 tek, 1 çift batıyoruz. Daha sonra 3 kez 2 tek 1 çitf yapıyoruz. Son kalan 4 trabzana tek olarak batıyoruz.

Paspasın ilk turları bu şekilde örülüyor. Bittiğinde nasıl görünecek ona bakalım.

Penye İp Örgü Sepet ve Örgü Paspas Yapımı 4

Sıra geldi sepetin yapılışını incelemeye.

Penye İp Örgü Sepet ve Örgü Paspas Yapımı 2

Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zincir, x ler sık iğne anlamına geliyor.

Penye İp Örgü Sepet ve Örgü Paspas Yapımı

Ayrı ayrı örebilirsiniz. Takım olarak örebilirsiniz. Muhteşem oldular.

Penye İp Örgü Sepet ve Örgü Paspas Yapımı 3

Penye İp Örgü Sepet ve Örgü Paspas Yapımı 5

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2015/02/tapete-meia-lua-e-cesto-azul-estampados.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler