Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü İnek Paspas Yapılışı

Örgü paspas modellerimize çok sevimli bir model ekliyoruz. Yapılışı şemalı anlatımla. Örgü inek paspas yapılışında kullanılan tüp parçaları şemalı olarak bulabilirsiniz. Penye ip paspas modellerinden daha önce figürlü paspas örnekleri hazırlamıştık. Mesela yapılışı olan ve çok örülen desenlerden biri ayıcıklı paspas. Penye ipten ayıcık paspas yapılışını detaylı bir şekilde anlatmıştık. Hayvanlı örgü çocuk odası paspaslarından şahane bir galeri hazırlamıştık. Tığ işi örgü paspas modellerinden oluşan çok güzel bir galeri. Galeri içinde filli paspaslar, tilkili, baykuşlu, dinozorlu, modeller vardı. Sizde beğendiğiniz desenleri çocuk odalarınız için örebilirsiniz. Örgü paspas modelleri ve yapılışı için , daha fazla örnek için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Paspas Modelleri ve Yapılışları

Örgü inek paspas yapılışı için % 100  pamuklu ipler kullanılmış. Ribbon iplerle, penye iplerle de örebilirsiniz. Tığ olarak 4 mm tığ kullanılmış. Beyaz , siyah, pembe, koyu pembe, kahverengi ve bal rengi ipler kullanılmış. Çim kısmı için yeşil sakallı iplik ve renkli çiçekler için renkli ipler kullanılmış. Göz yapımı için 8 mm göz kullanılmış. Boncuk da dikebilirsiniz. Örgü ile de yapabilirsiniz. Ben paspas olduğu için örgüden yapmayı tercih ederdim. Paspasın boyutları pamuklu iplerle ördüğünüz de 90 x 74 cm ebatlarında olacak. Gövde için 133 + 3 zincir çekerek başlıyoruz ve şemayı uyguluyoruz. Şimdi şemayı görelim.

Örgü İnek Paspas Yapılışı 3

Örgü İnek Paspas Yapılışı 4

Paspasımızın tüm parçalarını örüp birleştiriyoruz. Ve aşağıdaki görüntü ortaya çıkıyor. Çok sevimli. ( Ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz)

Örgü İnek Paspas Yapılışı 2

Örgü İnek Paspas Yapılışı 1

Örgü İnek Paspas Yapılışı

Kaynak : http://blog.bazarhorizonte.com.br/2017/05/18/tapede-de-croche-vaquinha-barroco-maxcolor/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler