Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı

Sizlere şahane bir fikirle geldim. Yer battaniyesi, yer matı olarak da kullanacağınız güzel bir battaniye örneği, halı örneği var sırada Ayıcık peluş halı yapılışı. Kürk iplerle, sakallı iplerle örebilirsiniz. Peluş iplerle örebilirsiniz. Kadife iplerle örebilirsiniz. Çok güzel bir paspas. Ayıcık peluş halı yapılışı detaylarına en altta bulunan linkten ulaşabilirsiniz. Burada sadece fikir amaçlı bir paylaşım yapacağız. Amigurumi örer gibi ayıcık kafası örüyoruz. Bu modelden yola çıkarak birçok farklı sevimli hayvana çevirerek halılar örebilirsiniz. Penye ip örgü modellerinde paylaştığımız paspaslar, halılar var. Orada beğendiğiniz modelleri peluş iplerle örebilirsiniz. Post halı yapımını az önce de dediğim gibi tavşanlı, tilkili, filli, unicornlu modellere çevirebilirsiniz. Kafa kısımları için amigurumi örgü oyuncak tariflerini kullanabilirsiniz. Diğer kısımlar için şiş ile düz örgü, ters örgü modelini kullanabilirsiniz. Mimuu.comda daha çok tarife ulaşabilir fikir edinebilirsiniz. Şimdi ayıcık peluş halı yapılışını inceleme vakti.

Ayıcık Post Halı Nasıl Örülür?

Postun tarifini sizlere resimli olarak hazırladık. Daha detaylı yapılışına en altta bulunan linkten ulaşabilirsiniz. Çok güzel, çok sevimli, çok minnoş bir çalışma olmuş. Çocuk odalarında, bebek odalarında çok güzel duracak bir halı olacak. Ayıcık peluş halı yapılışı için peluş ipler, sakallı ipler kullanabilirsiniz.

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı 16

Kullanacağınız ip ve tığ ölçülerine göre halının boyutları da değişecektir. 8 mm tığ veya 12 mm tığ kullanabilirsiniz. Tüm parçalar tığ ile örülüyor. Ayakların 2. parça örüldüğünde birleştiriliyor. Kuyruk dikiliyor. Kollar dikiliyor. Ve kafa örülüp birleştiriliyor.

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı 11

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı 10

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı 13

Tüm parçalar birleştiğinde ortaya harika bir halı çıkıyor. İşte ayıcık peluş halı yapılışının son hali.

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı 2

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı 8

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı 1

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı 7

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı 6

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı 12

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı 9

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı 5

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı 4

Ayıcık Peluş Halı Yapılışı 3

Kaynak : https://makeanddocrew.com/crochet-bear-blanket-rug/

https://www.ravelry.com/patterns/library/hibernation-bear-blanket-rug

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler