Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Modelleri Yapılışı

Örgü modelleri yapılışıbattaniye modellerinde, lif modellerinde, örgü hırka modellerinde, yelek modellerinde ve daha birçok örgüde kullanabilirsiniz. Tarifini sizlere şemalı anlatımlı ve resimli olarak vereceğiz. Takıldığınız herhangi bir yer olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Yapılışı adım adım resimli olarak yer alacak. Battaniye modellerinde çok şık duracak. Bebek yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Renk renk yelekler örebilirsiniz. Resimlerde olduğu gibi her turda renk değiştirerek örebilirsiniz. Tek renk olarak da yapabilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirme işlemleri yaparak örgü bebek battaniyesi modelleri yapılışı yapabilirsiniz. Battaniyeden, yeleğe, life uyarlayarak öreceğiniz çiçek modellerini her yerde kullanabilirsiniz. El işi çiçek nasıl yapılır birazdan aşamalarını göreceğiz. Çiçekli daha birçok örgü modellerimiz var. Bu örgü modellerinin tamamına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Çiçekli Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri yapılışını birçok modelde kullanabilirsiniz. Modelde merserize iple örülmüş. Alize diva ile. 2.5 mm tığ ile örebilirsiniz divaları. Pamuklu ipler veya beğendiğiniz ipleri kullanarak da örebilirsiniz. Modele 13 ve katları +2 zincir çekerek başlıyoruz. İstediğimiz uzunlukta zincir çektikten sonra üzerini 4. zincirden itibaren trabzanlarla dolduruyoruz. Şimdi modelimizin şemasını görelim.

Örgü Modelleri Yapılışı

Şemada çiçeklerin nasıl yapılacağı, nasıl yerleştirileceği yer almakta. İstediğiniz boyutlara gelene kadar tur tekrarı yaparak örüyorsunuz. Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zincir, x lar ise sık iğne. Sıra geldi modeli resimli olarak görmeye.

Çok güzel oldu. Kır çiçekleri gibi.

Kaynak : https://mypicot.com/0082.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler