Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Yapılışı

Orjinal ismi Havai motifler. Çok güzel bahara , yaza uygun çiçekli bir battaniye. Sadece battaniye modelleri olarak değil birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Şal modelleri, runner modelleri, masa örtüsü modelleri, yelek modelleri  yapabilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje.

Tığ İşi Battaniye Nasıl Örülür?

Model birkaç turdan oluşuyor. Örgüye yeni başlayanlar da kolayca yapabilirler. Tarifini sizlere hem resimli hemde ayrıntılı şekilde vereceğiz.

1.tur : Sihirli halka ile başlayalım. İçine 12 sık iğne yapılım.

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Yapılışı 6

2.tur : İpliğimizin rengini değiştirip bir sık iğne üzerinde sabitleyelim. 4 sık iğne yapalım. 11 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batalım. Yanından devam ederek 3 sık iğne yapalım. 11 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batalım. Bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim. 4 yuva olacak.

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Yapılışı

3.tur : Aynı renkli iplikle devam ediyoruz. Tığa ilmek alıp ilk yuvanın içine 18 trabzan yapıyoruz. Tüm yuvaları bu şekilde trabzanlarla dolduruyoruz.

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Yapılışı 1

4. tur : İpliğin rengini değiştiriyoruz. İki yaprağın arasından ipimizi sabitliyoruz. 9 sık iğne yapıyoruz. Tepe noktaya gelince 2 zincir çekip kaldığımız yerden iki yaprak arasına kadar sık iğne yapıyoruz. İki yaprak arasına geldiğimizde bir alt turdan batarak sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde tüm çevreyi dolanıyoruz.

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Yapılışı 2

Çiçeğin yapılışı bu şekilde. İstediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Çok şık oluyor. Birleştirmeleri son turda 2 zincirli kısımda ekleyerek yapıyoruz.

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Yapılışı 3

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Yapılışı 4

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Yapılışı 5

Kaynak : https://handcraft-studio.com/%D0%B3%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2%D1%8B/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler