Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yelek Modeli ve Yapılışı

Tığ işi ve şiş örgü modeli ile hazırlanmış şahane bir yelek. Örgü yelek modeli ve yapılışı için iki teknik kullanılmış. Ve ortaya muhteşem bir yelek çıkmış. Örgü yelek modellerinde sizde beğendiğiniz örnekleri bu şekilde birleştirebilirsiniz. Örgü yelek modellerinden anlatımlı birçok örnek var. Birazdan paylaşacağımız örnek onlardan sadece bir tanesi. Çok güzel. Önleri oval geliyor. Yelek örneği modellerini sizde örerken bu şekilde kavisler verebilirsiniz. Asimetrik örgüler oluşturabilirsiniz. Örgü yelek modelleri anlatımlı örneğin arkası örnekli, ön kısmın bir parçası örnekli ve diğer kısım ise düz şiş örgülü. Çok beğeneceğiniz yepyeni bir model olan tığ ve şişin karışımından oluşan güzel bir yelek. Hadi yapılışına geçelim.

Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı Yapılışı

Olağanüstü çok güzel bir yelek. Şahane. Örgü yelek modeli ve yapılışı için % 46 akrilik, % 36 yün, % 15 alpaka yünü, % 3 poliyamid bir iplik kullanılmış. Bu ölçülerde bir iplik için yaklaşık 600 gram iplik kullanılmış. İp ölçüsü kullanacağınız beden ölçülerine göre değişiklik gösterecektir. İplik için 5 numara tığ ve 5 numara şiş kullanılmış. Bu ölçülerle uyumlu ipler tercih edebilirsiniz. Yelek modelleri için tığ işi kısımlar için aşağıdaki şemayı kullanacağız.

Örgü Yelek Modeli ve Yapılışı

Şimdi yeleğimizin ön ve arka kısımları için aşağıdaki gibi bir şema kullanacağız.

Örgü Yelek Modeli ve Yapılışı 1

Bittiğinde çok güzel duran bir yelek. Kaynak kısmından daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sizlere örgü yelek modeli ve yapılışı için şemaları hazırladık. Çok güzel bir yelek oldu. Modern, değişik. Hadi bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Örgü Yelek Modeli ve Yapılışı 2

Kaynak : https://www.knittingideas.ru/posts/4048-zhilet-neordinarnogo-kroja.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler