Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ahududu Örgü Modeli Yapılışı

Bugün videolu olarak ahududu örgüden bahsedeceğiz. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Bebek örgülerinde, battaniyelerde, kendinize örmek istediğiniz örgülerde, şapka ve boyunluk modelleri gibi birçok örnekte kullanabilirsiniz. Sizlere bu modeli ilk kez 2015 yılında takipçimiz Tamar Hanımım bizden tiftik hırka modelleri istediğinde arayıp bularak yayınladığımız bir modeldi. Videolu anlatımlı tiftik hırka modeli yapılışından da bu örneği yapabilirsiniz. Şimdilerde çok moda oldu. Özellikle ahududu hırka yapılışında. Bu hırkadan bende ördüm bir tane. Örerken video çekmeye çalıştım. Şimdi kızım için örüyorum. Onu da örmek isteyenler için video çekmeye çalışıyorum. Bittiğinde paylaşacağım. Bu örneği örgü çanta modellerinde, yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Başka nerelerde kullanabilirsiniz çilek örgü modeli yapılışında bir galeri hazırlayarak göstermiştik. O yazımızı inceleyerek nasıl modellerde kullanılıyor görebilirsiniz. Ahududu örgü modeli yapılışına başlıyorum.

Ahududu Örgü Modeli

Bir ahududu 6 ilmekten oluşuyor. İlmek sayınızı 6 ve katları + kenar ilmekleri ile hesaplayabilirsiniz. Örnek ters yüzden kuruluyor.

19 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : 1 kenar ilmeği örmeden alalım, 2 ters , 1 düz, 2 ters, örelim. Şimdi 1 ilmekten 5 ilmek çıkartalım. Sıra sonuna kadar kenar ilmekten sonra olan kısmı örelim.

2.tur : Burada ilmekler göründüğü gibi örülecek. Yani düzler düz, tersler ters, dolayarak 5 ilmek yaptıklarımız da düz olarak örülecek. Arka sıralar hep göründüğü gibi örülecek.

3.tur : 1 kenar ilmeğini ördükten sonra kalan ilmekleri göründüğü gibi öreceğiz.

3 turu önde 5 tane düz olacak şekilde tekrar edelim. 5 düz olduktan sonra 1 ilmekten 5 ilmek çıkartığımız kısımda oluşan 5 ilmeği düz olarak öreceğiz, düz olan ilmekten ise 5 ilmek çıkartacağız. Şimdi yapılışını videolu olarak görelim.

 

Knitting Strawberry Stitch Pattern Tutorial

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Ahududu Örgü Modeli Yapılışı”
  1. LAURA dedi ki:

    BUENA PROPUESTA.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler