Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sıralı Yapraklar Yelek Modeli Yapımı

Çeyizlik yelek modellerinde kullanacağınız çok şık bir örneğin yapılışını hazırladık. Değişik tığ işi yelek modelleri soran takipçilerimiz için yepyeni bir örnek. Sıralı yapraklar yelek modeli yapımı. Yapılışı oldukça basit. Adım adım nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde fotoğrafları ile birlikte paylaşacağız. Yelek modellerinde bugüne kadar birçok örnekten anlatımlı olarak bahsettik. Gerek şiş örgü yelek modelleri olsun, gerek tığ işi yelek modelleri olsun gerekse firkete ile yapılmış firkete yelek modelleri olsun. Motifli yelek örneklerini unutmayalım tabi. Son zamanlarda şal modellerinde beğenilen örnekler yelek modellerine de uyarlanıyor. Fıstıklı gelin şalı yapılışında kullanılan model yelek örneğinde kullanılıyor. Çokta şık duruyor. Derya Baykal tığ işi şal örnekleri yapılışında kullanılan modelde aynı şekilde yelek modellerine uyarlanarak örülüyor. Şiş örgü yelek modelleri arayan arkadaşlarımız içinde kaynana öremez gelin giyemez örneği yapılışı videosu çok güzel duruyor. Şimdi gelelim sıralı yapraklar yelek modeli yapımına.

Sıralı Yapraklar Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Alize iplerle veya beğendiğiniz farklı iplerle örebilirsiniz. Modelde iki farklı iple örülmüş örnekleri göreceksiniz. Beğendiklerinizi yapabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi önce şema ile başlıyoruz.

Sıralı Yapraklar Yelek Modeli Yapımı

Zincir sayısını 21 + 3 olarak atıyoruz. Yelekte zincir sayısını ona göre belirleyebilrisiniz.

1.tur : Zincir çektikten sonra 4. zincir üzerine batalım ve devam ederek 3 trabzan yapalım. 3 zincir çekip 7. zincir üzerine batarak aynı yere 5 trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekip 2. zincir üzerine aynı yere 5 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. 7. zincir üzerine batarak ve devam ederek 6 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Sıralı Yapraklar Yelek Modeli Yapımı 1

2.tur: 3 zincir çekip geri dönelim ve 3 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. 5 trabzan yapalım. 3 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız iki yaprak arasında bulunan 3 zincire fıstık yapalım. Tığa ilmek alalım batalım, ilmeği uzatıp tekrar tığa ilmek alalım. Bu şekilde 3lü fıstık yapıyoruz. Son ilmekleri birlikte toplayıp örüyoruz. Aynı şekilde 2 fıstık daha yapıyoruz. 3 zincir çekip diğer yaprağa gelip 5 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekiyoruz ve trabzanlar üzerine trabzanlar yaparak sıra sonuna kadar aynı işlemleri tekrar ediyoruz.

Sıralı Yapraklar Yelek Modeli Yapımı 2

3.tur : 3 zincir çekip dönüyoruz. 3 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip trabzanlar üzerine trabzan yapıyoruz. Fakat son ilmekleri birlikte örüyoruz. 3 zincir çekiyoruz. İlk fıstığın üzerine aynı yere 5 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip 3. fıstığa geliyoruz ve aynı yere 5 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip trabzan üzerine trabzan yaparak aynı işlemleri tekrar ederek örüyoruz.

Sıralı Yapraklar Yelek Modeli Yapımı 3

Sıralı Yapraklar Yelek Modeli Yapımı 4

Sıralı Yapraklar Yelek Modeli Yapımı 5

Modelimizin yapılışı bu kadar. Şemada son kısımda bitirme işleminden bahsediyor. Mavi kısım bitirme şablonu. X lar sık iğneyi, daireler zinciri temsil ediyor.

Sıralı Yapraklar Yelek Modeli Yapımı 6

Ve bittiğinde.

Sıralı Yapraklar Yelek Modeli Yapımı 7

Sıralı Yapraklar Yelek Modeli Yapımı 8

Sıralı Yapraklar Yelek Modeli Yapımı 9

Sıralı Yapraklar Yelek Modeli Yapımı 10

Sıralı Yapraklar Yelek Modeli Yapımı 11

Kaynak : https://mypicot.com/2089.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler