Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kaynana Öremez Gelin Giyemez Örneği Yapılışı Video

Değişik bir ismi var öyle değil mi. Kolay bir model. Kaynana örebilir , gelinde giyebilir. Daha önce sizlere detaylı bir şekilde kaynana öremez gelin giyemez örgü modeli olarak ayrıntılı bir şekilde anlatmıştık. Yelek modellerinde çok şık duran bir örnek. Çeyizlik yelek modellerinde çok tercih ediliyor. Angora iplerle kaynana öremez gelin giyemez örneği yapılışı örülüyor. Daha fazla anlatımlı örnek için mimuu.com ziyaret etmeniz yeterli.

Çanakkale Örneği Örgü

Modelde ilmek sayılarını 16 üzerinden hesaplayabilirsiniz. Örnek 16 ilmek üzerine kuruluyor. İki örnek arasına istediğiniz modeli koyabilirsiniz.

1.tur : 2 kenar ilmeği ters olarak örelim. Daha sonra 3 ilmek düz olarak örelim. 4. ilmeğin içinde şişe 3 kez ip dolayalım ve düz olarak örelim. Şimdi 8 ilmeği düz olarak örelim. 9. ilmeğin içinde iken şişe 3 kez ip dolayalım. Düz olarak örelim. Kalan ilmekleri 3 düz, 2 ters olarak örelim.

2.tur : Arka sıralarda düz ilmekler düz , ters ilmekler ters olarak örülüyor. Doladığımız ilmek örmeden diğer şişe alınıyor.

3.tur : 2 kenar ilmeğini ters olarak örelim. 2 ilmeği düz olarak örelim. 3. ilmekte içinde iken şişe 3 kez  ip dolayarak düz olarak örelim. Az öne örmeden aldığımız ilmeği boşa alalım. 4 ilmeği düz olarak örelim. Sonra boşa aldığımız ilmeği düz olarak örelim. Sol şişteki boş ilmeği şişin üzerinde iken düz olarak örelim. Sonrasında önünde bulunan 4 ilmeği düz olarak örelim. Boş ilmeği de 4 ilmeği ördükten sonra şişten çıkartalım. Hemen arkada bulunan ilmek içinde iken şişe 3 kez ip dolayalım. Kalan ilmekleri örelim.

4.tur :  Arka sıralarda düz ilmekler düz , ters ilmekler ters olarak örülüyor. Doladığımız ilmek örmeden diğer şişe alınıyor.

5.tur : 2 kenar ilmeğini ters olarak örelim. 1 düz örüp ikinci içinde iken şişe 3 kez ip dolayıp düz olarak örelim. Bir önceki turda ördüğümüz boş ilmeği boşa alalım. 4 ilmek düz örüp boştaki ilmeği düz olarak örelim. Daha sonra 2 ilmek düz olarak örüp sol şişteki boş ilmeği örelim. Sonra şişin önünde kalan 4 ilmeği örelim. Bir sonraki ilmek içinde şişe 3 kez ip dolayıp düz olarak örelim. Kalan ilmekleri örelim.

6.tur :  Arka sıralarda düz ilmekler düz , ters ilmekler ters olarak örülüyor. Doladığımız ilmek örmeden diğer şişe alınıyor.

7.tur : 2 kenar ilmeğini ters olarak örelim. İlk ilmeğin  içinde iken şişe 3 kez ip dolayıp düz olarak örelim. Bir önceki turda ördüğümüz boş ilmeği boşa alalım. 4 ilmek düz örüp boştaki ilmeği düz olarak örelim. Daha sonra 4 ilmek düz olarak örüp sol şişteki boş ilmeği örelim. Sonra şişin önünde kalan 4 ilmeği örelim. Bir sonraki ilmek içinde şişe 3 kez ip dolayıp düz olarak örelim. Kalan ilmekleri örelim.

8. tur :  Arka sıralarda düz ilmekler düz , ters ilmekler ters olarak örülüyor. Doladığımız ilmek örmeden diğer şişe alınıyor.

9. tur : 2 kenar ilmeğini ters olarak örelim. Doladığımız ilmeği boşa alıp 4 ilmeği düz olarak örelim. Sonrasında boşa aldığımız ilmeği örelim. 6 ilmek düz olarak örüp soldaki boş ilmeği örelim. Sonra önünde kalan ilmekleri örelim. Boş ilmeği de şişten çıkardıktan sonra kalan ilmekleri örelim.

10. tur :  Arka sıralarda düz ilmekler düz , ters ilmekler ters olarak örülüyor. Doladığımız ilmek örmeden diğer şişe alınıyor.

11. tur : 2 kenar ilmeğini örelim. Sonra 3 ilmek düz olarak örelim. 4. ilmeğin içinde 3 kez ip dolayıp düz olarak örelim. Şimdi 8 ilmeği 4 + 4 olacak şekilde saç örgüsünde olduğu gibi çaprazlayalım. Tekrar 8 ilmeği düz olarak örelim. 9. ilmek içinde şişe 3 kez ip dolayalım. Kalan ilmekleri örelim.

12. tur : Arka sıralarda düz ilmekler düz , ters ilmekler ters olarak örülüyor. Doladığımız ilmek örmeden diğer şişe alınıyor.

İstediğiniz uzunluğa gelene kadar 12 turu tekrar ederek örebilirsiniz. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Resimler netten alıntıdır.

Kaynana Öremez Gelin Giyemez Örneği Yapılışı Video

Kaynana Öremez Gelin Giyemez Örneği Yapılışı Video 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler