Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Yelek Modelleri ve Yapılışları

Yelek modelleri ile devam ediyoruz. Dikdörtgen şal modelleri olarak da kullanacağınız bir model. Tığ işi yelek modelleri ve yapılışları. Bebek battaniyesi modellerinde de kullanabilirsiniz. Tarifi videolu. Takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Çeyizlerde yelekler mutlaka olur. Günlük kullanımda da yelekler birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Örgü yelekler çok şık duruyor. Gömlek üzerine, balıkçı yaka kazak üzerine, tunik üzerine kullanabilirsiniz. Bebeklikten başlıyoruz yelek modellerini giymeye. Bebek yelek modelleri, çeyizlik yelek modeli, anne yelek modelleri en güzel örnekleri arayıp örüyoruz. Şimdi de çeyizlerde kullanacağınız bir yelek tarifi hazırladık. Angora ipler ve istediğiniz tüm iplerle örebilirsiniz. İşte tarifi.

Tığ İşi Yelek Modelleri Açıklamalı

Model kalın ip ile örüldü. Model  anlatımında orta incelik ip 3 numara tığ kullanıldı. Bu modeli yelekler de  bir çok tığla yapılan örgülerde kullanabilirsiniz. Yelek  yaptığınızda angora ip tercih edebilirsiniz. Tığ işi yelek modelleri ve yapılışları 10 ve 10 un katları + istenilen kenar ilmekleri üzerinden zincir çekip başlanır. Fazladan 3 zincir çekip  tığ üstü 2 kez dolayıp 4. zincire batıp 1 ilmek bir çekip daha sonra 2 ilmek 2 ilmek çekerek trabzan yapılır. Bu şekilde 6 tane  trabzan yapılır. Tekrar 2 kere dolayıp 5. zincire batarak önce bir ilmek çekip sonra iki ilmek olarak toplanır bu şekilde 3 tane trabzan yapılır.

Üzerine 4 zincir çekip 2 kere tığ dolayıp bu sefer diğer tarafına 3 tane trabzan yapılır. 2 kere dola 4. Zincir içine trabzan yapılır. 3 tane trabzan sağ tarafına 2 dola 3 tane de sol tarafına yapılarak bu sıra biter 2. sıra bir zincir çekip ilk zincire sık iğne yapılır bununla beraber 6 tane sık iğne yapılır. 7.sık iğne ilk trabzan zincirine  yapılır bir zincir çekip 5 dolamı fıstık yapılarak 5.zincir içine sık iğne bununla beraber boşluğun içine sık iğne yaparak 5 sık iğne yapılır diğer trabzan zincir içine de  sık iğne yapılarak bir zincirle 5 dolamı fıstık yapılır bu şekilde devam ederek 6 kenar ilmeklerine de 6 sık iğne yapılarak bu şekilde sıra biter. Model  iki sıradan oluşuyor. İstediğiniz boyutlara gelene kadar tur tekrarı yapabilirsiniz.

Tığ İşi Yelek Modelleri ve Yapılışları

Tığ İşi Yelek Modelleri ve Yapılışları 1

Tığ İşi Yelek Modelleri ve Yapılışları 8

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler