Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yelekler

Çok zarif bir yelek. Yapılışını fotoğraflarla görebilirsiniz. Çok kolay bir örnek. Ama çok şık duran bir yelek. Örgü yelekler genç kızlarınız için yapabilirsiniz. Kızlarınızın sevdiği renklerde örerek onlara sürpriz yapabilirsiniz. Çok şık bir yelek. Tığ işi ile yapılıyor. Ve zincir ile örülüyor. Bu örneği belki farklı örgü çeşitlerinde görmüş olabilirsiniz. Kenar oyası modelleri yapılırken çok kullanılır mesela. Şal modellerinde falan. Yelek modellerinin uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modeldeki uzunluk bence çok güzel olmuş. Genç kızlarınız için kendiniz için örebilirsiniz bu örnekten. Yine genç kızlarınız için asimetrik örgü yelek modelleri kol uzunluklarını istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz çok güzel bir model. 3 tane motifli bayan yelek örnekleri de yine her yaş için örülebilecek örneklerden.

Örgü Yelek Modelleri Resimli

Fotoğraflarla anlatımını paylaştığımız çok güzel bir örnek. Basit ama zarif, şık. Örgü yelekler için zincirlerle yapılmış bir model kullanıyoruz. Beden genişliğini zincir sayısını ayarlayarak kendi bedeninize göre ayarlayabilirsiniz. Malzeme olarak 3.5 mm tığ, goblen iğne, makas ve %100 merserize pamuklu bir iplik kullanılmıştır.

Yelekte kullanacağınız ipe göre ölçüler değişecektir. Modelde S – M beden için 52 cm genişlik 83 cm uzunluk, M – L beden içinse 66 cm genişlik 85 cm uzunluk ölçülerinde örülmüştür.

92 ( 117 ) zincir çekerek başlıyoruz. 2. zincire 1 sık iğne yapıyoruz. 5 zincir çekip 5. zincire sık iğne ile batıyoruz. Bu işlem sıra sonuna kadar devam ediyor. Bir sonraki turda 5 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız 5 zincirin 3. süne sık iğne ile batıyoruz. 3 zincir çekip aynı yere tekrar batıyoruz. 5 zincir çekip aynı işlemlere devam ediyoruz.

Örgü Yelekler 1

Örgü Yelekler 2

40. tura geldiğimizde eksiltmelere başlıyoruz.

Yeleğin ön, arka, kollar ayrımını aşağıdaki gibi yapıyoruz.

Örgü Yelekler 17

Örgü Yelekler 7

Tüm çevreyi sık iğne ile dolanıyoruz.

 

Örgü Yelekler 8

Ön kısmına bir çiçek örüyoruz.

Örgü Yelekler 9

Ve yelek hazır. Etek ucuna püskül eklemeyi unutmuyoruz.

Kaynak : http://www.hopefulhoney.com/2017/06/whispering-birch-bohemian-vest-free.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler