Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Örgü Yelek Modeli Yapılışı

Merhaba Arkadaşlar. Sizlere kolay bayan yelek yapımından bahsetmek istiyorum. Benzer bir modelle daha önce de örgü bolero yelek modeli yapımından bahsetmiştik.

Videolu Kolay Tığ İşi Bayan Yelek Modeli Yapılışı

Kolay Örgü Bayan Yelek Nasıl Yapılır ?

Sihirli halka ile başlayalım. 3 zincir çekip yanına 2 trabzan yapalım. Daha sonra 1 zincir çekip 3 trabzan daha yapalım. 6 yaprak olacak şekilde örelim.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayalım. İlk yuvaya 3 trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar aynı şekilde her ilmek içine iki kez bu üçlü grubu yapalım.

3.tur : Şimdi bu turda yuvaların içine ilk yuvaya 3 trabzan yapalım. Sonraki yuvaya aynı yere bu üçlü gruptan yapalım. Sonraki yuvaya sadece bir kez 3 lü trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar.

4.tur : Bu turda iki ör bir arttır olarak örelim.

5.tur : Üç ör bir arttır olarak. Örelim.

Arttırma işlemleri aynı yere 3 trabzan yap 1 zincir çek 3 trabzan yap şeklinde oluyor. Bu arttırma işlemini 8 ör 1 arttır olana kadar devam edelim. Kol genişliğine gelene kadar bu şekilde arttırma yaparak örelim. İstediğimiz genişliğe gelene kadar 9 ör bir arttır, 10 ör bir arttır olarak örmeye devam edelim. 11 arttırma , 12 artırma olarak örün.

Daha sonra videoda kol kısımların yapılışı anlatılmaktadır. Kol genişliği kadar zincir çekip ilmek atlayıp sık iğne ile batıp örmeye devam ediyoruz. Kol için örgü üzerinde iki adet zincirli kısım oluyor. Daha sonra bu zincirlerin üzerine örneği kurup örmeye devam ediyoruz. Birkaç tur ördükten sonra bitiriyoruz. Ve çok şık bir yeleğe sahip oluyoruz. Anne kız çok güzel kombin yelekler yapılabilir.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler