Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Örgü Yelek Yapımı

Örgü yelek modellerine yepyeni bir tarif ekliyoruz. Çok şık kare motifler örüyoruz. Daha sonra bu kare motifleri birleştirerek tığ işi yelek modelleri örüyoruz. Yine kare motifi örgü hırka modelleri, dantel runner modellerinde de kullanabiliriz. Yazlık bluz modelleri örebiliriz. Tığ işi örneklerle, şiş örgü örneklerle çok güzel yelekler ördük. Kimi motifli oldu kimi düz örneklerle oldu. Kimini dikişlerle birleştirdik kimini dikişsiz yelek modelleri olarak ördük. Mesela her mevsime uygun yelek örneği dikişsiz olarak öreceğimiz modellerden. Her renkle bu güzel örneği yelek olarak hırka olarak örebilirsiniz. Yakadan başlama dikişsiz yelek yapılışı yine çok beğeneceğimiz kolayca öreceğimiz modellerden. Kol ekleyerek tığ işi hırka olarak da örebiliriz. Motifli örgü yelek yapılışı için detaylara geçelim. Motifli örgü yelek yapımını öğrenelim.

Kare Motifli Yelek Nasıl Örülür?

Bugün kare motif kullanarak nasıl yelek öğreneceğiz onu öğreneceğiz. İlk videoda motifi nasıl öreceğimizi 2. videoda ise motifi birleştirerek yeleğe nasıl çevireceğimizi göreceğiz. İstersek hırka, yazlık bluzlar öreceğiz. Tek renk veya her motifi farklı renkle örüp örgülerimizi tamamlayabiliriz. 4 mm tığ ve bu ölçülere uyacak pamuklu iplik kullanacağız. Malzemelerimiz hazırsa ilk olarak motifi nasıl öreceğimizi göreceğimiz videoya geçelim.

Motifli Örgü Yelek Yapımı

İkinci olarak yeleği örmek için motifleri nasıl ekleyeceğimizi öğreneceğiz. Öncesinde ise yelek nasıl duruyor ona bakalım.

Motifli Örgü Yelek Yapımı 1

Şimdi videoya geçme zamanı.

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/aprende-a-tejer-chaleco-a-crochet-con-granny-square/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler