Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Görünümlü Yelek Örneği

Bebek battaniyesi modellerinde de kullanabilirsiniz. Yazlık çok şık örgü yazlık bebek battaniyesi modelleri olur. Kolay ve güzel delikli örgü modellerinden. Yelek modellerine de çok yakışacak. Yelek modellerine kaynana öremez gelin giyemez örgü modeli de çok yakışıyor. Angora iplerle örebilirsiniz.

Tığ İşi Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Yeleğimize zincir çekerek başlıyoruz. Zincir sayılarını kendi bedeninize göre ayarlayabilirsiniz.

1. tur : 4. zincir üzerinden devam ederek 3 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. Zincirin yanına aynı yere 2 trabzan yapalım. 6. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekelim. Aynı yere 2 trabzan daha yapalım. 3. zincir çekelim. Az önce yaptığımız trabzanların tepesine aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Ve 6. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar örelim.

2.tur : 8 zincir çekelim. 3. zincir üzerinden devam ederek 2 trabzan yapalım. 4 zincir çekelim ve hemen yanına 2 trabzan yapalım. Ve bir önceki turda yaptığımız 2 yaprağın ortasına sık iğne ile batalım. 3 zincir çekelim. Yanına 2 trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekelim. Yanına 2 trabzan yapalım. Ve bir önceki turda yaptığımız 2 yaprağın ortasına batalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar örelim.

Şimdi modelin nasıl yapıldığını adım adım resimli olarak görelim.

Hemen altta yeleğin şemalarını göreceksiniz. Şemada daire zinciri, siyah nokta ilmek kaydırmayı, artı sık iğneyi, yarım çizgi tekli trabzanı, üzerinde 1 çizgi bulunan trabzanı, 2 çizgi bulunduran tığa 2 kez ip dolayarak trabzanı , 3 çizgi bulunan ise tığa 3 kez ip dolayarak trabzan yapmayı temsil ediyor.

xs-s-ön panel

xs-s-arka panel

m-l-ön panel

.m-l-arka panel

xl-2x-ön panel

xl-2x-arka panel

Kaynak : https://www.interweave.com/article/crochet/ventura-vest-lace-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler