Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çok Kolay Örgü Yelek Yapılışı

Tığ işi örgülerle yeni bir yelek örneğiyle devam ediyoruz. Çeyizlik yelek modelleri, anne yelek modelleri olarak örebileceğiniz harika bir örnek. Çok kolay örgü yelek yapılışı videolu anlatımlı hazırladığımız tariflerden. Zincir ve trabzanla yaptığımız yeleği çok severek kullanacaksınız. Örgü yelek modellerinde kol eklemesi yaparak örgü hırka modelleri şeklinde de kullanabilirsiniz. Bu öneriyi birçok defa yapmışızdır. Bir modelde beğendiğimiz örneği düşünerek farklı örgülerde de kullanabiliriz. Örgü yelek modellerinde kaçmayacak tariflerle devam edelim. Örgü yelek modelleri büyükler için tığ işi örnekte pramit desenleri, üçgen desenleri kullanıyoruz. Açıklamalı tığ işi yelek modelleri şeritler halinde örülen çok kolay örgü yelek modellerinden. En kolay yelek örgüsünden bahsedeceğimiz modelin ayrıntılarına geçiyoruz.

Kolay Yelek Nasıl Örülür?

Temel tığ tekniklerini bilen herkes videoyu takip ederek yeleği kolayca örebilirler. Zincir sayıları ayarlanarak her boyuta, her bedene göre örülecek örneklerden. Yelekte zincir, tekli trabzan, ikili trabzan, 3 lü trabzan kullanıyoruz. Yelekte 4 ve katları +1 zincir çekerek başlayabiliriz. Yelekte % 100 pamuk ipliği  3 mm tığ kullanarak öreceğiz.

Çok Kolay Örgü Yelek Yapılışı

Çok Kolay Örgü Yelek Yapılışı 1

Çok Kolay Örgü Yelek Yapılışı 2

Yeleğimizin duruşunu önden ve yandan gördük. Çok kolay örgü yelek yapılışı çok şık duruyor. Birçok örgüde kullanılacak herkesin rahatlıkla öreceği modellerden sadece bir tanesi. Yelekler, hırkalar, boyunluklar, etoller örülebilir. Yeleğin anlatımı için tek yapmamız gereken videoyu izlemek. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/como-tejer-chaleco-a-crochet-paso-a-paso-muy-facil/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler