Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bayan Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışları

Tığda yelek örneklerinden baştan sona anlatımı ile çok şık bir örnek var sırada. Yelek modellerinin koltuk kesimi ve birleştirmesinin yapılışı detaylı bir şekilde anlatılıyor. Çeyizlik yelek modellerinde, kolay tığ yelek örneklerinde, tığla ördüğünüz kenarında su taşı olan örneklerde yelekte koltuk kesme işlemini uygulayabilirsiniz. Tığ işi yelek örnekleri açıklamalı olarak hazırlandı. Hangi ipin kullanıldığı, hangi beden için uyumlu olduğu, ne kadar ip gittiği hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Bayan örgü yelek modelleri ve yapılışları için anlatıma geçelim tüm detayları ile inceleyip çeyizler için, günlük kullanımlar için veya satış için keyifle örelim.

Yelek Modelleri Bayan

Yelek çok güzel ve çok şık. Çeyizlik yelek modelleri arayanlar için fıstıklı, çiçekli çok güzel bir örnek. Her renkle örebilirsiniz. Alize yelek modelleri renklerinde oldukça fazla çeşit var. Bayan örgü yelek modelleri ve yapılışları detaylarına bakalım. Yeleğe 4 adet angora simli ip kullanıyoruz. 4 nolu tığ kullanıyoruz. 38 beden için uyumlu yelek. Zincir sayılarını ayarlayarak her beden için örebilirsiniz.

Yeleğimiz 2 sıradan oluşmakta. Başlangıcında ilk lastik yaparak başlıyoruz. 5 zincir çekip 3 trabzan yapıp 2 zincir çekip 3 tane yine trabzan yapıyoruz. Yani aynı yuvaya 6 tane trabzan yapıyoruz. Tekrar 3 yada 4 zincir çekerek bir üstüne devam etmek için 3 tane trabzan 2 zincir 3 tane trabzan yapıyoruz. Yapmak istediğiniz ölçüde lastiği bu şekilde tamamlıyoruz. Model kurarken kenar kısmına su taşı olarak 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan yapıp 3 zincir çekip tığın başına bir kere dolayıp 2.sıraya batarak fıstık yapıyoruz 2 zincir çekip tekrar aynı yuvaya fıstık yapıyoruz ve yine aynı yuvaya 3.fıstık yapıp 2 zincir çekip sık iğne ile gelen sıraya batıp tekrar 3 tane fıstık yapıp aralarına 2 zincir çekip sıra sonuna kadar devam edelim. Bir üst sırada su taşını yapalım aynı yuvaya 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan yapalım  3 zincir çekip 2 fıstık arasına 6 tane 2li trabzan yapıp 2 zincir çekip tekrar 2 fıstık arasına 6 tane trabzan yapıp 3 zincir çekip sırada gelen fıstık aralarına trabzan yapıp devam ediyoruz. Yeleğimizin ölçülerine gelen kadar tekrarlıyoruz motiflerini.

Bayan Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışları 1

Bayan Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışları 2

Bayan Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışları

Yeleğimiz çok güzel oldu. Baştan sona anlatımını videoda bulabilirsiniz. Bayan örgü yelek modelleri ve yapılışları için hemen alttaki videolardan detaylara ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler