Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

En Yeni Örgü Modelleri

Örgü yelek modellerinde, yazlık örgü modellerinde, battaniye modellerinde kullanacağınız çok şık bir örnek. % 100 pamuklu iplikle örülmüş bir model. Yelek modelleri için angora ipler kullanabilirsiniz. Eminim çok harika duracaktır. Gençliğimde buna benzer bir modelle dantel havlu kenarı örmüştüm. Çiçekleri aynı şekilde yapılıyordu. Dantel örneklerinden havlu kenarını çeyiz olarak örmüştüm. Kullandım mı hayır. Ama ördüm :) Çeyizlere mutlaka tığ işi, şiş örgü modellerinden yelekler, lifler, danteller örülüyor. Çoğu kullanılmıyor. Şimdilerde genç kızlar istemiyor bile. Ama ben seviyorum. Kendimin, annemin yaptığı şeyleri keyifle kullanıyorum. Nakışları, kanaviçe etamin örneklerini özellikle. İğne oyası modellerini de, lif örneklerini de. Sanırım en çok kullanılanlar da bunlar. Birazdan birçok örgüde kullanacağınız en yeni örgü modelleri yapılışı aşamalarına geçiyoruz.

Tığ İşi Modelleri

% 100 pamuklu iplikle örülmüş bir model. Şemasını ve adım adım yapılışını fotoğraflarla görebilirsiniz. Tığ ölçülerini kullanacağınız ipin kalınlık ve inceliğine göre belirleyebilirsiniz. Yazlık örgü etek modelleri yapabilirsiniz. Yelek modellerinde de çok güzel duracaktır. Dikdörtgen şal modelleri olarak da örebilirsiniz.

En Yeni Örgü Modelleri

Şemada x ler sık iğne, 0 lar zincir, uzun çizgiler trabzan, popcorn aynı yere 7 sık iğne ile yapılıyor. 16 ve katları +4 zincir çekerek başlıyoruz. Şimdi de fotoğraflarla nasıl yapıldığını görelim.

Değişik ve şık. Dilediğiniz turda renk değişikliği yapabilir dilediğiniz örgüde kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://mypicot.com/2095.html

Benzer İçerikler
One thought on “En Yeni Örgü Modelleri”
  1. marie-reine waltzing dedi ki:

    j’aime vos modèles de crochet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler