Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dalgalı Üçgen Şal Yapılışı

Örgü şal modellerine yeni bir örnek ekliyoruz. Dalgalı örgü modellerinden daha önce etol şal modelleri, bebek battaniyesi örmüştük. Bugün örgü üçgen şal modellerinden örüyoruz. Dalgalı üçgen şal yapılışını hem şemalı olarak hem de videolu olarak hazırladık. Örgü şal modellerinde batik ipler, simli ipler, pullu ipler kullanabilirsiniz. Düz renk ipler kullanabilirsiniz. Yünlü, akrilik, pamuklu gibi birçok ipi kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmemiz gereken husus ip ve tığ ölçüleri değiştiğinde şalın boyutlarının da değişecek olması. Tığ işi şal modellerinde kullanacağımız ipe uygun tığlar seçmeliyiz. İpin üzerinde bulunan etiketlerde tığ ve şiş ölçüleri yazar. Elinizin sıkılık gevşekliğine göre oradan yazan numaralardan birini seçebilirsiniz. Çok sıkıysa eliniz büyük numaraları seçebilirsiniz. Eğer çok gevşekse orta yada küçük numaraları seçebilirsiniz. El örgü şal modelleri ve yapılışı için hemen bu güzel modelin anlatımına geçelim.

Dalgalı Üçgen Şal Nasıl Örülür?

Fotoğraflarda gördüğünüz şalın ölçüleri 101,5 cm x 185,5 cm ebatlarında. Sizde istediğiniz ölçülerde tur tekrarı yaparak örebilirsiniz. ÖRnek çok güzel örgü hırka modellerinde, yelek modellerinde de kullanılabilir. Daha önce zincir üzerine kurulmuş modellerden bahsetmiştik. Şimdi dalgalı üçgen şal yapılışı için şemayı görelim.

Dalgalı Üçgen Şal Yapılışı

Şalda orta kısımdan başlıyoruz. Dışa doğru büyüterek ilerliyoruz. Bu yüzden genişlik sizler için yeterli olduğunda bırakabilirsiniz. Omuzlarınıza ölçülerek ideal ölçüye ulaşabilirsiniz.

Dalgalı Üçgen Şal Yapılışı 1

Dalgalı Üçgen Şal Yapılışı 2

Şal bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Eğer hazırsanız hemen yapılışına geçelim. Hatta bu şalda evde kalan ipleri de kullanabiliriz. Renk renk örebiliriz. Mükemmel olur ne dersiniz.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/caron-on-crest-of-wave-crochet-shawl/CAC0126-027706M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler