Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Ajurlu Yaprak Örgü Modeli Yapımı

Çok şık bir örgü modeli daha anlatacağım sizlere. Örgü yelek modelleri , örgü hırka modelleri, yazlık örgü bluz modeli yapabilirsiniz. Çok yakışacaktır. Şu güzel ama serin giden havalara yakışacak bir model. Daha önce sizlere anlattığımız çeyizlik yelek modellerine çok yakışan bir örgü modeli olan burgulu Çanakkale örgü modeli yapılışını da  deneyebilirsiniz. İsmi kaynana öremez gelin giyemez olarak da geçiyor. Yine bebek örgü modellerinize yakışacak olan haroşa örgü modelini yapabilirsiniz.

Ajurlu Yaprak Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Şişimize 20 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : İlk ilmeği boş olarak alalım. Sonraki iki ilmeği düz olarak örelim. Sonra 1 ilmek ters olarak örelim. Tekrar 2 ilmek düz 1 ilmek ters olarak örelim. Şimdi son 3 ilmek kalana kadar ters örgü olarak örelim. Son 3 ilmeğe gelince 2 ilmek düz 1 ilmek ters olarak örüp bitirelim.


Videolu, Ajurlu Yaprak Örgü Modeli Yapımı 1

 

2.tur : İlk ilmeği boş olarak alalım. Sonra 2 ilmek ters olarak örelim. İki ilmeği birlikte düz olarak örelim. 7 ilmek düz olarak örelim. 2 ilmeği örmeden yön değiştirerek sol şişe alalım ve şişi iki ilmeğe kendimizden taraftan geçirerek  ikisini birlikte örelim. 2 ilmek ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayıp 1 ilmek düz olarak örelim. Tekrar 1 kez ip dolayıp kalan ilmekleri ters olarak örelim.

3.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Sonra iki ilmeği düz olarak örelim. Sonra doladığımız ilmeği önden batarak ters olarak örelim. Sonraki ilmeği de ters olarak örelim. Sırada gelen doladığımız ilmeği önden batarak ters olarak örelim. 2 ilmek düz olarak örelim. Son 3 ilmek kalana kadar ters olarak örelim. Son 3 ilmeği 2 düz 1 ters olarak örelim.

4.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. 2 ilmek ters olarak örelim. Sonra iki ilmeği birlikte düz olarak örelim. 5 ilmeği düz olarak örelim. 2 ilmeği yön değiştirerek sağ şişe alıp tekrar sol şişe alalım. İkisini birlikte tersten batarak örelim. 2 ilmek ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayıp 1 ilmek düz olarak örelim. Tekrar 1 kez ip dolayıp kalan ilmekleri ters olarak örelim.

Modelin kalan kısmını videodan takip ederek yapabilirsiniz. Yaprakları yaptıktan sonra ilmekleri sökerek ajur yapıyoruz. Çok şık bir örgü modeli.

Ajurlu örgü modeli yaprak modeli yapılışı video

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler