Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üzerinizden Hiç Çıkarmak İstemeyeceğiniz Hırka

Tığ işi örgü modellerinden üzerinizden hiç çıkarmak istemeyeceğiniz hırka yapılışı hazırladık. El örgü hırka modellerini kullanmayı seviyorsanız kolay örgü modellerinden olan hırkanın yapılışını kaçırmayın. Örgü ceket modellerinden çok severek öreceğiniz kolay örgü örneğiyle örülmüş bir hırka. Yine hırkanın boyutlarını kendi beden ölçülerinize ayarlayarak örebilirsiniz. Yine uzunluğunu da aynı şekilde dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Örgü hırka modellerinde çok güzel daha önce görülmemiş örneklere değinmeye devam ediyoruz. Tığ işi örgülerle, şiş örgü örnekleriyle, motifli örgülerle en güzel örgü modellerinden muhteşem tasarım modeller ortaya çıkarttık. Mesela ahududu uzun hırka modelleri modası hiç geçmeyecek severek öreceğiniz hırkalardan. Ceket gibi kısa örebilir veya dizde olacak şekilde uzun örebilirsiniz. Büyükler için yakadan başlama hırka yapılışı kısa hırkalardan. Tabi yine uzatabilirsiniz. Tığla ajurlu hırka yapılışı isteseniz çeyizlik örgü modelleri olarak kullanacağınız örneklerden. Şimdi ise üzerinizden hiç çıkarmak istemeyeceğiniz hırkaya geçelim.

Tığla Kolay Hırka Nasıl Örülür?

Tığla örülmüş güzel bir hırka anlatımı hazırladık. İpimizi 2 kat yaparak hırkayı örüyoruz. Eğer elinizde kalın ipler varsa onlarda da örebilirsiniz. İnce ipi 2 -3 kat yaparak hırkayı örebilirsiniz. Tığ işi hırka V yakalı, önden düğmeli ve oldukça güzel. Hemen örmek isteyeceksiniz. Ayrıca bu hırkaya genç kızlarda çok bayılacak. Zincir sayılarını 2 ve katları +1 zincir çekerek başlıyoruz. 5,5 mm tığla ve bu tığ ölçüsüne uygun iple hırkayı örüyoruz.

Üzerinizden Hiç Çıkarmak İstemeyeceğiniz Hırka 1

Üzerinizden Hiç Çıkarmak İstemeyeceğiniz Hırka 2

Tığ işi yıldız örneğiyle ördüğümüz hırkanın tüm detayları aşağıda videoda. Şimdi videoya geçip baştan sona anlatımıyla üzerinizden hiç çıkarmak istemeyeceğiniz hırka yapılışını öğrenelim.

Kaynak : https://www.instagram.com/p/Cn35jDKohEu/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler