Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Haraşo Bayan Hırka Modelleri

İki farklı teknikle örülmüş haraşo bayan hırka modelleri var sırada. İster kısa ceket tarzı ister uzun kap tarzı olarak örebilirsiniz. Yakadan başlama veya tek ter ön, arka ve kollar şeklinde örebilirsiniz. İki tekniğinde sislere nasıl yapıldığını fotoğraflarla göstereceğiz. Beğendiğiniz, size kolay gelen tekniği kullanabilirsiniz. Reglan kol hırka modellerini seviyor ve kolay hırka modelleri arıyorsanız tam sizlere göre bir örnek. Haraşo örgü modelleri sadece ön yüzden ve arka yüzden düz örülerek yapılıyor. Örgü severlerden bazıları ise sadece ters olarak örüyor. Ben düz olarak örenlerdenim. Örgüye yeni başlayanlar içinde şık bir örnek. Belki sadece kesme işlemlerinde zorlanabilirler. Onda da sayıları takip ederlerse çok da zorlanmayacaklardır. Hırka modellerinden daha birçok örnek var. Geçtiğimiz kışa damgasını vuran ahududu hırka yapılışından bende kendime ve kızıma örmüştüm. Bordo kendime kırmızı kızıma. Haraşo hırka yapılışından da farklı modellerin tarifini paylaştık. Geçtiğimiz günlerde bir paylaşımımız olmuştu. Ahududu hırkaya benziyor örme tekniği. Daha kolay olsun isterseniz öreceğiniz hırkayı o modeli deneyebilirsiniz.

Haroşa Hırka Örnekleri

Aynı model 2 farklı teknik, iki farklı örnek. Kısa ve uzun bir arada. Örgü kemerlerle, deri kemerlerle kullanabilirsiniz. Hırkanın uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Önce ilk modelimizin yapılışı ile başlayalım. İlmek sayılarınızı kullanacağınız ipe ve kendi bedeninize göre ayarlayabilirsiniz.

Şimdi ikinci tekniğimizi görelim.

Ve birde Türkçe açıklama ekleyelim.

Haraşo Bayan Hırka Modelleri 28

Haraşo Bayan Hırka Modelleri 29

Ve hırkamız.

Kaynak : https://www.stranamam.ru/post/11391558/

https://www.stranamam.ru/post/7929550/

https://5motkov.ru/blog/view/421/

https://www.stranamam.ru/post/12780842/

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Haraşo Bayan Hırka Modelleri”
 1. Keziban Bostancı dedi ki:

  teşekkür ederim açıklama çok güzel ben de yapıyorum bitirince koyarım

 2. Neslihan dedi ki:

  Ben 38 beden haroşa örgü ile bayan hırka örmek istiyorum. Atkı ipiyle örmek istiyorum ama kaç ilmekten başlayacağımı bilmiyorum. Verdiğiniz sayılar hangi beden için acaba

  1. Melek dedi ki:

   Bu yöntemle ilmekleri çok kolay hesaplayabilirsiniz. https://nasil.co/ilmek-hesaplama-nasil-yapilir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler