Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Modelleri

Bebek battaniyesi olarak, masa örtüsü olarak, örgü çanta modelleri olarak kullanabilirsiniz. Motif kolay bir motif. Ama çok şık. Ebruli iplerle olması da ayrı bir hava katmış örneğe. Motifin anlatımını hazırlamak bizden dilediğiniz örgüde kullanmak sizden. Renk renk bir örnek. Artık ipleri değerlendirmek içinde çok iyi bir proje. Tığ işi modellerini çok seviyorum. Şiş örgü modellerini de öyle. Ama bana tığ işi daha kolay ve daha keyifli geliyor. Sanırım bu yüzden daha çok tığ işi örgülere yer veriyorum. Tığ işi örgülerde renkli örgüler çok güzel oluyor. Renkli ebruli iplerle yapılan üç boyutlu tığ işi battaniye çok güzel bir model. Örgü mandala modelleri de yine renk renk yapılıyor. Örerken insanın içini rahatlatan çok güzel çalışmalar. Tığ işi battaniye modeli ve yapımı video anlatımlı birçok örneğin tarifini mimuu.comda bulabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Modelleri

Hem çanta olarak hemde masa örtüsü olarak yapılmış örneğini yazının içinde bulabilirsiniz. Motifin başlangıç kısmından bitişine kadar, motiflerin eklenmesine kadar tüm detayları fotoğraflarla sizlere aktaracağız. Tek renk iplerle de örebilirsiniz. Modeldeki gibi ebruli iplerle de. Merserize pamuklu iplerle ve 2.5 mm tığla ördük örneği.

Tığ işi modelleri yapılışına 5 zincir çekip halka oluşturarak başlıyoruz. Halkanın içine 8 sık iğne yapıyoruz. Daha sonra 3 zincir çekip yanına 2 trabzan yapıyoruz son ilmekleri birlikte örüyoruz. 3 zincir çekip bir sonraki sık iğneye atlayıp aynı yere 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz.

Tığ İşi Modelleri 7

Tığ İşi Modelleri 8

Motifimizin başlangıç kısmı bu şekilde. Şimdi kalan kısımların nasıl yapıldığını fotoğraflarla görelim.

Çok güzel bir motif. İstediğiniz örgüde kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Modelleri 22

Tığ İşi Modelleri 5

Tığ İşi Modelleri 6

Tığ İşi Modelleri 3

Tığ İşi Modelleri 4

Kaynak : https://crochetmillan.com/2017/06/16/little-wilde-flower-square-english-pattern/

Benzer İçerikler
One thought on “Tığ İşi Modelleri”
  1. Mirian dedi ki:

    BELLOOOOOOOOOOOO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler