Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Altıgen Hırka Modeli Yapılışı

Siyah beyaz renklerde altıgen hırka modeli yapılışı var. Birçok renk düzeninde örebilir ve keyifle kullanabilirsiniz. Hırka modellerinde altıgen hırka modellerini büyükler içinde yetişkinler içinde ördük. Her ördüğümüz modelde çok sevildi. Büyükler için altıgen hırka modellerinde batik ipleri kullandık mesela. Çok güzel durdu. Kapşonlar ekledik, cepler ekledik. Altıgen motifli cepli hırka yapılışı ceket tarzında bel kısmından biraz daha uzun. İsterseniz daha uzun örebilirsiniz. Hırkanın boyutlarını ayarlamak tamamen sizin tercihlerinize bağlı. Altıgen hırka ipi Pamuklu iplerle, yünlü iplerle, akrilik iplerle birçok çeşitle örebilirsiniz. Siyah beyaz olarak örüldüğünde sanki üçgen bir hırka gibi durmuş. Ama altıgen motifle örüyoruz. El örgü hırka modellerinde sizde sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Çocuklarınıza da örebilir boylarını, tur sayılarını ayarlayabilirsiniz motiflerin. Altıgen hırka şablonu ve videolu anlatımı ile detaylara geçelim.

Altıgen Hırka Nasıl Örülür?

Şablonu ve farklı renkte ve boyda örülmüş modelinin videolu yapılışını hazırladık. Altıgen hırka modeli yapılışı için motifteki tur saylarına ayarlayarak her yaşa her bedene göre örebilirsiniz. Modelde siyah beyaz renkler seçilmiş ve çok güzel durmuş. Çocuklar için ördüğünüzde daha canlı renkler seçebilirsiniz. Özellikle çocuklarımızın seveceği renkler.

Altıgen Hırka Modeli Yapılışı 1

Altıgen Hırka Modeli Yapılışı 2

Hırkamızın şeması yukarıdaki gibi. 3 trabzan 1 zincir ile yapılıyor. Motife sihirli halka yaparak veya 12 zincir çekerek başlıyoruz. Halkanın içine 3 zincir ile başlayıp yanına 2 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip tekrar 3 trabzan yapıyoruz. Bu şekilde 6 yuva oluşturuyoruz. Diğer turda yer yuvaya 3 trabzan 3 zincir yapıyoruz. 3. tura geldiğimizde köşeler yaparak ilerliyoruz. 1 yuvaya 3 trabzan 3 zincir 3 trabzan yapıyoruz aynı yere. Diğer yuvaya ise sadece 3 trabzan yapıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar ilerliyoruz. İstediğimiz büyüklüğe gelene kadar 1 köşe 2 tek, 1 köşe 3 tek olarak ilerliyoruz. Motifler yeterli büyüklüğe geldiği zaman aşağıda şemada olduğu gibi katlayarak şekli veriyoruz.

Altıgen Hırka Modeli Yapılışı 3

Hırkanın boyutlarını aşağıya eklediğimiz turları artırarak uzatabiliriz.

Altıgen Hırka Modeli Yapılışı 4

Kaynak : https://ergahandmade.blogspot.com/2020/11/crochet-granny-hexagon-cardigan.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler