Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Hırka Yapılışı

Örgü hırka modellerinden yepyeni şahane bir tarif hazırladık. Yine kolay örgü hırka modellerinden. Hırkanın arka kısmına desen uygulaması yapıyoruz. Kare parça, dikdörtgen parça örüyoruz. Daha sonra kol kısımlarını birleştirerek el örgü hırka modellerine şekil veriyoruz. Tığ işi örgülerden, şiş örgü örneklerinden benzer tarzda kolay hırka modelleri örmüştük. Bu tarz hırkalarda istediğiniz örnekleri kullanabilirsiniz. Mesela kolay hırka modeli yapılışı yine benzer tarzda yapılan tığ işi örgü hırka modellerinden. Beğendiğiniz, sevdiğiniz örneklerle kolay hırkaları örebilirsiniz. El örgü hırka yapımı için talimatlar videoda yer alıyor. Videodan takip ederek kolayca örebiliriz.

Şişle Hırka Yapılışı

Örgüye yeni başlayanlar da hırkayı çok kolay şekilde örebilirsiniz. Hırkamızı yaparken dikdörtgen parça örüyoruz. Oldukça kolay ve beğendiğimiz şiş örgü örnekleriyle tığ işi örgülerle hırkamıza örnek uygulaması yapabiliriz. Şişle hırka yapılışı için hemen detaylara geçelim.

Şişle Kolay Hırka Nasıl Örülür?

Şişle hırka yapılışında hırkanın tam arkasında orta kısımda Y burgu örgü modelini kullanıyoruz. Y burgunun kenar kısımlarında burgu desenini uyguluyoruz. Kalan kısımlarda ise düz örgüyü kullanıyoruz. Sizde örgüye yeni başladıysanız kolay şiş örgü örneklerini kullanabilirsiniz. 8 mm şişle ve 110 ilmekle başlayarak hırkamızı örüyoruz.

Şişle Hırka Yapılışı 1

Şişle Hırka Yapılışı 2

Şişle Hırka Yapılışı 3

Dikdörtgen parça örüyoruz. Parçanın kenar uçlarına desen uygulaması yapıyoruz. Yine parçanın orta kısmında Y burgu, 3 lü saç örgü örneğini kullanıyoruz. Hırka bitimine yakın 2 düz 2 ters lastik örüp bitiriyoruz. Daha sonra parçayı uzunlamasına katlıyor kol boşluğunu bırakarak dikiyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler