Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

V Yaka Tığ İşi Hırka Nasıl Örülür?

Örgü modelleri ve yapılışlarında bugün çok hoş bir hırkanın yapılışını hazırladık. V yaka tığ işi hırka nasıl örülür? Detaylarıyla 3 güzel videoda öğreneceğiz. Yazlık örgü modelleri, mevsimlik örgü hırkalar olarak örebilirsiniz. Yaz kış kullanacağımız şık el örgü hırka modellerinden. Ajurlu örgü modelleriyle tamamlanmış hırkada sevdiğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Trabzanlarla örülmüş hırka yakadan başlama örgü modellerinden. Bu sadeye zincir sayısını ayarlayarak her beden için örebiliriz. Yine hırkanın alt kısmında beğendiğimiz farklı tığ işi örnekleri de kullanabiliriz.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz örgü hırka modellerinden bahsedelim. Benzer tarzda örülmüş kenar oyalı örgü hırka yapılışı çok beğeneceğiniz modellerden. Adım adım yapılışını videolu olarak hazırlamıştık. Yabancı örgü modellerinden. Florel tığ işi hırka yapılışı renkli alize iplerle ördüğümüz örgü hırkalardan. Örgü ceket modelleri, kısa örgü hırka modelleri örmek istiyorsanız hemen tarife geçelim. Detaylarıyla v yakalı tığ işi hırka nasıl örülür öğrenelim.

Tığla Ajurlu Hırka Yapılışı

Örgü modellerinde bugün üst kısmı trabzanlı alt kısmı yine trabzanlarla farklı desen uygulaması uygulanarak örülmüş bir hırkanın yapılışı var. İnce yünlü bir ip ve 3 mm tığla örülmüş bir hırka. Bedeninize uygun zincir ile başlayarak hırkayı örebilirsiniz. Daha önce ilmek nasıl hesaplanır bahsetmiştik.

V Yaka Tığ İşi Hırka Nasıl Örülür?

Çok güzel görünüyor değil mi. O halde videoya geçelim ve V yaka tığ işi hırka nasıl örülür öğrenelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler