Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Norveç Örgü Hırka Modeli

Çok seveceğiniz bir örgü fikri daha. Norveç örgü hırka modeli. Kalın ipler, kalın şişlerle örülen bir hırka modelleri. Daha önce ahududu hırka yapılışı paylaşmıştık. Onu andıran bir model. Örnekler farklı sadece. Dümdüz örüyoruz. Kesme işlemi kullanmıyoruz ve ortaya harika bir hırka çıkıyor. Bayan örgü hırka modellerinden sizlere örgülerinizde kullanacağınız, değişik tasarımlardan oluşan, şık modellerin tariflerini hazırlıyoruz. Geçenlerde paylaştığımız pullu hırka modeli örülmeye başlandı bile. Püsküllü hırka modeli de çok hoş bir örnek. 7 den 70 e herkesin giyebileceği bir model. Ahududu hırka yapılışının ise birçok çeşidi örülüyor. Norveç örgü hırka modeli için ahududu hırka tarifini kullanabilirsiniz. Kollarda örnek kurmayacak ve yine haraşo örgü modeli olarak öreceksiniz. Dilerseniz kısaca yapılışına değinelim.

Norveç Örgü Hırka Modeli Nasıl Yapılır?

Norveç örgü hırka modelinin maalesef yapılışı ayrıntılı bir şekilde yok. Ama sizlere anladığım kadarı ile bahsetmek istiyorum. Yine kalın ipler ve kalın şişler kullanıyoruz el örgüsü bayan hırka modellerinde. Beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Ahududu hırkada olduğu gibi önleri ve arkaları haraşo olarak örüyoruz. Kolları da aynı şekilde. Hiçbir kesme işlemi uygulamıyoruz. Dümdüz örüyoruz. Daha sonra ördüğümüz tüm parçaları birleştiriyoruz. Hırkanın beden kısmı tamam. Şimdi önde kullandığımız 3 lü saç örgüsü tarifine geliyoruz. Hemen altta video bulacaksınız.

Norveç Örgü Hırka Modeli 17

Norveç Örgü Hırka Modeli 15

Norveç Örgü Hırka Modeli 16

Eğer dilerseniz hırkanın önlerini örerken de saç örgüsünü birlikte yürütebilirsiniz. Birlikte örebilirsiniz. Hırkanın yaka kısmı için isterseniz önce şerit halinde saç örgü modelini yapıp üzerine dikebilirsiniz. Veya şişe 9 ilmek atıp kenarlardan yürüterek kenardan sıra ile ilmek toplayarak hepsini değil de yan olarak sıra ile saç örgüsünü yapabilirsiniz.

Hırka bittiğinde bu şekilde görünecek. Tabi birde saç örgünün uçlarına püskül takıyoruz.

Ahududu hırkanın tarifine ulaşmak isterseniz hemen altta videosunu bulabilirsiniz.

Yabancı örgü modellerinden norveç hırka yapılışını izleyelim.

Kaynak : https://tr.pinterest.com/pin/742179213570153686/

www.apronbasket.com/archives/2761

http://hariti.canalblog.com/archives/2019/02/26/37133958.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler