Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tek Renkli Motifli Hırka Yapılışı

El örgü hırka modellerinden çok hoş bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Adım adım tek renkli motifli hırka yapılışını öğrenecek ölçüleri ayarlayarak büyük küçük herkes için öreceğiz. Dantel ipleri, pamuklu ipler, merserize ipler, keten ipler kullanarak hırkayı örebilirsiniz. Tek dikkat etmemiz gereken tığ ve ip ölçüsü değiştiğinde motiflerin boyutu da değişecektir. Hırka modellerinde çok güzel örneklerin yapılışına yer verdik. Çeşit çeşit iplerle çeşit çeşit desenlerde hırkalar ördük. Ünlülerde gördüğümüz, ünlü markaların mağazalarında gördüğümüz hırkaları ördük. Mesela papatya motifli hırka yapılışı ünlülerde gördüğümüz örneklerden biri. Oldukça popüler tığ işi hırkalardan. Renk renk motiflerle örülmüş sevdiğimiz dantel motiflerinden oluşan pareo hırka nasıl örülür göz atabilirsiniz. Tam yazlık. Cıvıl cıvıl. Kadın yazlık motifli hırka yapılışı yine dantel örneklerinden faydalanılarak örülen hırkalardan. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi tek renkli motifli hırka yapılışını öğrenme zamanı.

Tek Renkli Motifli Hırka Yapılışı

Tığ İşi Motifli Hırka Yapılışı

Bu motifle daha önce bebek battaniyesi örmüştük. Aynı zamanda örneği örgü yelek modellerinde veya dantel runner modellerinde hatta örgü paspas modellerinde de kullanacağımız modellerden. Motif yabancı örgü modellerinden. Sol alt köşede ise şemalı olarak motifi bulabilirsiniz. Hem videodan takip edip hem de şemaya göz atabilirsiniz.

Tek Renkli Motifli Hırka Yapılışı 2

Tek Renkli Motifli Hırka Yapılışı 1

Tek Renkli Motifli Hırka Yapılışı 3

Tek Renkli Motifli Hırka Yapılışı 4

1. motifi ördükten sonra 2. motife geçtiğimizde motifleri birbirine ekleyerek ilerliyoruz. Son olarak videoya geçelim. Tek renkli motifli hırka yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler