Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kafes Örgü Hırka Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden içi boş kafeslerle örülmüş bir hırka tarifi hazırladık. Değişik örgü modelleri arayanlar için. Bu modelden daha önce çok şık bluz örmüştük. Yine orada videolu tarif de mevcut. Az sonra paylaşacağımız kafes örgü hırka yapılışında kullanılan örneğin nasıl yapıldığını izlemek isterseniz detaylara videolu düşük omuz örgü bluz yapılışından ulaşabilirsiniz. Burada şemalı anlatıma yer vereceğiz. Şemadan veya videodan takip edip örgü hırka modelleri, örgü yelek modelleri, örgü bluz modelleri gibi örgülerinizde kullanabilirsiniz. Ajurlu örgü hırka modelleri anlatımlı yeni örgülerden. Erkek manken kullanılmış ama bayanlar bu hırkayı severek kullanabilirler. Örgü yelek modellerinde de çok şık duracak örneklerden. Yazlık örgü modellerinde yeni örneklerden. Tığ işi kafes örgü yazlık bluz modeli yapılışı beğeneceğiniz diğer örgülerden. Yaza uygun kolay örgü modellerinden. Hepimiz rahatlıkla örebiliriz. Şimdi de rahatlıkla örebileceğimiz yeni model tığ işi hırka yapılışına geçelim.

Kafes Örgü Hırka Nasıl Örülür?

4,5 mm tığla pamuklu iplerle örülmüş yepyeni bir hırka. Daha önce bluz modelinde kullanmıştık örneği. Zincir ve trabzanlarla yapılıyor. Manken ölçüleri, şemadaki ölçüler M beden için uyumlu. Zincir sayıları ayarlanarak farklı bedenler içinde örülebilir. Arka ve önler bütün halde örülüyor. Kollar sonradan örülüp ekleniyor. Şemada olduğu gibi 45 cm örüyoruz. Daha sonra kırmızı çizgilerden kol boşluklarını bırakıyoruz. Kolları ayırdıktan sonra arka kısmı örmeye devam ediyoruz. Arkayı tamamladıktan sonra önleri sağ ve sol ayrı ayrı örüyoruz.

Kollar için hırkanın omuz kısımlarını birleştiriyoruz. Daha sonra kol üzerinden ilmek toplayarak örmeye devam ediyoruz.

Kafes Örgü Hırka Yapılışı 1

Kafes Örgü Hırka Yapılışı 2

Kafes Örgü Hırka Yapılışı

Şemalar yukarıdaki gibi. Şimdi hırkayı tamamladığımızda nasıl göründüğüne bakalım. Kafes örgü hırka yapılışı tıpkı aşağıdaki gibi olacak.

Kafes Örgü Hırka Yapılışı 3

Kafes Örgü Hırka Yapılışı 5

Kafes Örgü Hırka Yapılışı 6

Kafes Örgü Hırka Yapılışı 4

Kaynak : https://www.circulo.com.br/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler