Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Giyim

Örgü giyim modellerinden tığ işi kolay panço yapılışı ile devam ediyoruz. İstediğiniz desenleri kullanarak örebileceğiniz çok kolay bir panço. Tığ işi hırka modelleri diyebiliriz. Tığ işi kazak modelleri diyebiliriz. Görüntüsü ile çok şık duran bir model. Fotoğrafları gördüğünüzde nasıl yapıldığını hemen anlayacak ve örmeye başlayacaksınız. Biz yinede sizlere nasıl yapıldığını anlatan güzel bir videosunu da hazırladık. Sayıları ayarlayarak istediğiniz yaş için örebilirsiniz. Daha önce panço kazak yapılışı paylaşmıştık. Benzer bir model. Motiflerle yaptığımız bir örnek. Örnekler üzerinde istediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz. Örgü bayan panço yapılışı için elinizde olan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Kolay dantel panço örgü modeli ilk yayınladığımız andan itibaren çok sevilmişti. Bu modeli de çok seveceğinizi düşünüyoruz. Hadi yeni modelin tarifine geçelim.

Bayan Örgü Panço Modelleri Anlatımlı

Çok güzel ve oldukça kolay örgü giyim modeli. Mevsimlik olarak kullanabileceğiniz kısa sürede tamamlayabileceğiniz bir model. 6 parçanın birleşiminden oluşuyor. Ve ortaya güzel bir panço çıkıyor. Aynı modeli sayıları küçülterek çocuk panço örgü modelleri olarak da yapabilirsiniz. Dikdörtgen 2 parça gövde, dikdörtgen 2 parça kollar ve 1 parça dikdörtgen yakadan oluşuyor.

Model orta kalınlıkta bir iplikle örülmüş. % 90 akrilik, % 10 alpaka bir iplik. 6 mm tığ ve goblen iğnesine de ihtiyacımız olacak. Sırasıyla bedenler için şu zincir sayıları ile başlayabiliriz. Sayıları vermeden önce kullanacağınız ipe göre değişiklik gösterecektir. 177 , 183, 189, 195 sayılarında zincir çekiyoruz sağ ve sol gövde parçaları için.

Örgü Giyim 1

Parçalarımız yukarıdaki gibi olacak. Ve aşağıdaki gibi birleştirip dikeceğiz.

Örgü Giyim

En son yakayı örüp dikeceğiz. Şimdi panço bittiğinde nasıl görünecek ona bakalım.

Sıra geldi videolu anlatımını görmeye.

Kaynak : https://makeanddocrew.com/crochet-poncho-with-sleeves-free-pattern/

www. makeanddocrew.com/crochet-poncho-with-sleeves-free-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler