Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş İle Örgü Modelleri

Kolay örgü modellerinden şiş ile yapılmış güzel bir örnek. Örgülerinizde değişik örgü modelleri kullanmak istiyorsanız işte sizlere hem kolay hemde güzel bir örnek. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Boyunluk modellerinde, yazlık örgü modellerinde, atkı modellerinde , yelek modellerinde, bebek örgü modellerinde çok şık duracaktır. Daha fazla anlatımlı örgü modellerine bir tıkla sitemizden ulaşabilirsiniz. İşte bu güzel modelin yapılışı.

Şiş İşi Örgü Modelleri

Şiş İle Örgü Modelleri

Şişe ilmek atarken 2 ve katları olacak şekilde ilmek atarak başlayabilirsiniz. Model 2 turdan oluşuyor. Modeli kavramak açısından şişe önce az ilmek atarak başlayalım. Kavradıktan sonra örmek istediğiniz modele göre ilmek atarak başlayabilirsiniz.

10 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : Kenar ilmeğini örmeden alalım. 2. ilmeği düz örer gibi batıp şişe 2 kez ip dolayalım ve örelim. ( ilmeğe şişi kendimizden taraftan batırarak düz gibi örüyoruz.) Tüm sırayı bu şekilde örelim.

2.tur : Kenar ilmeğini örmeden alalım. İpi arka tarafa geçirelim. Doladığımız ilmeklerin 2 sini çıkartarak sağ şişe alalım. Doladığımız kısımları açmış olduk. Tekrar sol şişe takalım. İlk ilmeğin içinden girelim. Diğer ikinci ilmeğe gelip şişe takalım. Ve ilk ilmeğin içinden geçirerek düz olarak örelim. Şişten çıkartalım. 2. ilmeği de düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

2. tur biraz karışık gelmiş olabilir. Ama şişi elinize alıp ördüğünüzde çok kolay olduğunu göreceksiniz. İstediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Şimdi yapılışını videolu olarak görelim.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Şiş İle Örgü Modelleri”
  1. Ayşe Cihan dedi ki:

    Örnekleriniz çok güzel

    1. Melek dedi ki:

      Çok teşekkür ederiz Ayşe Hanım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler